Нетрадиційний педагогічний альянс Ужгорода і Києва

Третя спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови поглиблює і душі своїх вихованців, наштовхуючи на додаткові творчі пошуки в різних сферах. Зокрема, в образотворчому мистецтві. Тут дуже вміє «закрутити» молодь знана мисткиня Емма Левадська. Її запросили з цією метою до школи для додаткових факультативних занять. І не пожалкували. Тим більше, що Емма Романівна зробила третю школу своєрідним творчим плацдармом для виховання широких кіл школярів, ба — навіть дошкільнят, славного Ужгорода — міста на колись судноплавному Ужі (зараз тут побачиш на плаву хіба лікарняне судно — часи змінилася, змілів і Уж). А втім, навіщо про сумне.

3 школаРозвивати дитину можна за якимось усталеними схемами, — говорить імпульсивний директор школи №3 Світлана Фесенко. — Так і робиться в багатьох школах. Та ми не забуваємо, що середовище розвиває дитину теж. І тому створили життєствердні царини не десь, а всередині самої школи. Мало того, ми вбачали в цьому свій педагогічний обов’язок. Мистецтво в цьому напрямку зайняло одне з чільних місць. Постійними стали в нас виставки закарпатських художників, учительської творчості, персональні вернісажі учнів. Минулого літа розгорнув у нас роботу табір, у одному з загонів якого і сконцентрувались юні художники. І не тільки з нашої школи. З ними і працювала весела і світла Емма Левадська. Результатом стала виставка, що досі презентується в нашому освітньому закладі. Її можуть наразі побачити наші гості — представники Київської спеціалізованої школи №7.

Досвід нестандартної роботи зі школярами захотіла переймати найперше директор цієї школи Оксана Буковська.

Багато чого в ужгородській школі спонукає дітей вільно розвиватися, — говорить вона. — Нетрадиційні напрямки формують успішну, в усіх своїх проявах, людину для самостійного життя. Досвід художніх конкурсів по приїзді відразу розпочну впроваджувати в себе. Стосовно цього давно шукала в столиці однодумців, та несподівано знайшла їх у прикордонному Ужгороді. Сюди ж привезла свої книги з математики, розвитку логіки.

На завершення Е.Левадська сказала для «Трибуни»:

Сприяла цього літа в роботі юних художників своїм фінансуванням міська влада. Тому й надалі, після перемоги на цих виборах Сергія Ратушняка, ми будемо сподіватися на взаємодію з мерією. Бо ж не буде в нас гарного міста без культури, практичного прищеплення її підростаючому поколінню. А цього року в ненав’язливих творчих змаганнях на мистецькому фронті відзначилися Настя Маслякевич, Мар’яна Савчур, Саша Єсенова, Маслюков Матвій, Каріна Щербак, Анфіса Галімурка, Аня Крижевська, Габрієла Данко, Саша Вернада, Настя Каменца, Оля Ньорба і п’ятирічний Мишко Семенюк — найменший учасник літнього творчого табору.

Василь ЗУБАЧ.

На знімку: С.Фесенко, Е.Левадська, О.Буковська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *