“Неприродна” коаліція в Закарпатській облраді зазнала краху через політичну проституцію

Неприродна коаліція у Закарпатській обласній раді, яка створилася минулого року завдяки політичній проституції «Солідарності» та «Батьківщини», що увійшли у союз з провладними «Слугами народу» та «Рідним Закарпаттям» тріщить по швам, але причиною розколу у Закарпатській облраді є не ідеологічні розбіжності між партнерами по коаліції, а бізнесові протиріччя між найбільшими фракціями «Слугами народу» та «Рідним Закарпаттям».

Нагадаємо, що 7 грудня 2020 р. на першій сесії Закарпатської обласної ради VIII скликання головою ради обрали представника партії “Слуга народу” Олексія Петрова. За нього проголосували 37 із 62 зареєстрованих депутатів, представники “Рідного Закарпаття”, “Батьківщини”, “ЄС” та “”СН”. “Батьківщина” та “Солідарність” отримали посади заступників голови облради.

Сьогодні на порядку денному стоїть переформатування більшості у Закарпатській обладі. Про важливість майбутньої сесії, скликаної на 24 червня 2021 року, свідчить і те, що на неї їде «ревізор», нардеп Микола Тищенко. Планується переформатування більшості на основі «Слуг народу», політсили Ігоря Коломойського «За Майбутнє», «Команди Андрія Балоги», партії угорців «КМКС» та за ситуативної підтримки ОПЗЖ. Головою облради залишиться Олексій Петров, а посади заступників відберуть від представників «Батьківщини та «Європейської солідарності» на користь нових партнерів «Слуг».

Думаємо, що закарпатські прихильники «Батьківщини та «Європейської солідарності» з полешенням зітхнуть у випадку реалізації цього сценарію, адже перебування їх політсил у якості служок «Слуг народу» сильно шкодить іміджу опозиціонерів напередодні наступних виборів Президента України. Володимир Зеленський 100-відсотково піде на другий термін і знаходження людей Петра Порошенка та Юлії Тимошенко в одній команді з людьми Зеленського на певному етапі все одно стане неможливим.

Логічо, що для стійкості нової конфігурації в облраді потрібно би було залучити у коаліцію «Рідне Закарпаття», але до складних взаємостосунків цієї політсили зі «Слугою народу» додається особистий конфлікт між двоюрідними братами – Віктором Балогою та народним депутатом, одним з бенефіціарів «Рідного Закарпаття»  Василем Петьовкою. Амбіції заважають братам зарити сокиру війни і створити в Закарпатській облраді об’єднання, яке б могло диктувати умови навіть президентській політсилі.

Наступні кілька днів будуть надзвичайно гарячими для закарпатського політикуму і невиключено, що на нас чекатимуть певні «сюрпризи».

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *