Недружній акт угорських поліцейських по відношенню до гуманітарної греко-католицької місії із Закарпаття

Віроломний напад рашистських окупантів на Україну підняв потужну хвилю підтримки від Західного світу нашій державі. Уряди та прості громадяни країн Європи щоденно відправляють допомогу Україні, яка тримає фронт з ордою не тільки за себе, а й за весь цивілізований світ.
Але бувають й виключення з правил.
Вчора, 26 травня, трапилася дуже неприємна ситуація в пункті пропуску Чоп-Загонь.
Гуманітарний конвой греко-католицької місії з 5 машин перевозив до України допомогу від швейцарських благодійників, які доставили її до Ньїредьгази.
На пункті пропуску Загонь представники угорської поліції виписали водіям трьох мікроавтобусів штраф в розмірі 300 000 форинтів (по 100 000 на кожен з них). Це приблизно 30 тисяч гривень.
На світлині ви бачите вміст вантажу – інвалідний візок та милиці, які стануть в нагоді нашим пораненим військовим. Ще везли предмети гігієни, памперси та продукти харчування для переселенців, які змушені були тікати від агресора на Закарпаття.
Греко-католицькі священники, які супроводжували гуманітарний вантаж намагалися пояснити поліцейським, що це вантаж не для бізнесу, але ті були невблаганні, вони виявили порушення у вигляді перевищення максимальної ваги транспортного засобу і сказали, що діють відповідно до чинного законодавства.
Найбільше вразило у цій ситуації те, що водієм одного з оштрафованих автобусів була молода жінка, яка також спробувала апелювати до морального боку проблеми, але у відповідь почула дикий регіт та насмішки.
Ні для кого не є секретом, що в Угорщині дуже сильне проросійське лобі, адже економіка країни залежить від поставок російських нафтопродуктів та інвестицій в ядерну енергетику. Уряд Орбана змушений «віпрацьовувати» залежність аід путінського режиму недружніми заявами та діями по відношенню до України. Очевидно, що така пропаганда негативно впливає і на діяльність простих поліцейських, які вже не пам’ятають російських танків на вулицях Будапешта в 1956 році та тисяч загиблих угорців у цій нерівній битві.
Численні порушення Угорщиною європейського законодавства роблять її непридатною для головування в ЄС на ротаційній основі у 2024 році.
Резолюцію такого змісту наступного тижня планують ухвалити депутати Європарламенту. Уряд прем’єр-міністра Орбана в останні роки перебуває в майже постійному конфлікті з інституціями ЄС, насамперед через суперечки щодо незалежності судової влади, свободи преси, громадянського суспільства та верховенства права.
Знаємо, що голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко перебуває у дружніх стосунках з представниками урядових кіл Угорщини.
Володимир Володимирович має порушити перед ними питання поведінки угорських поліцейських на пропускних пунктах Угощини та України.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *