«Не старіють душею ветерани».

Минають роки, десятиліття, до невпізнання міняється обличчя планети, а з ним життя людства, його думки мрій. Чим далі вглиб історії відходять вогненні роки війни, тим величнішим постає перед новим поколінням безприкладний героїчний подвиг нашого народу – невичерпне джерело натхнення і гордості для прийдешніх поколінь.
На даний час актуальність проблематики  ціни Перемоги значно виросла. Це обумовлено виникненням нових міжнародно-правових, соціально-економічних, морально-психологічних і інших проблем, визваних розпадом держави, народ якої не тільки вистояв в безпрецедентному для ХХ століття протиборстві, але й розгромив наймогутнішу  машину в особі Німеччини і її союзників.

кнту
Перемога у Другій світовій війні – величне свято для Українського народу. Хоч Україна і не була в часи війни самостійною силою, але відіграла важливу роль в розгромі гітлерівських полчищ. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року наступом 1-ї Гвардійської армії. 27 жовтня-звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.
На честь 65-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників Президент держави видав Указ «Про день визволення України від фашистських загарбників» від 28.10.2009 року. Згідно якого 28 жовтня має бути святковим днем для кожного громадянина держави.
Саме з нагоди цього свята в Ужгородському вищому комерційному училищі на зустріч з учнями та викладачами і було запрошено солдата війни, нині полковника у відставці Олега Григоровича Самойловича.
В училищі навчаються учні зі всієї області. З міст і сіл, як великих так і малих. Не в кожному із них можна побачити, почути земляка-ветерана. А тому подібні зустрічі вдвоє корисні.
Олег Григорович Самойлович радо поділився з присутніми спогадами про ті далекі минулі та тяжкі роки. Адже війна це не навчання. Продовжує активну громадську роботу по вихованню підростаючого покоління О.Г.Самойлович і по сьогоднішній день: зустрічі, бесіди, поради. А ще, що не мало важливо – пише,  видає книги на історичну, героїко-патріотичну теми.
І на нашу зустріч прийшов герой-ветеран не з пустими руками – подарувавши в бібліотеку училища авторську книгу « Памятью отточенные годы»  присвячену 70-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Щира вдячність і уклін до землі Олегу Григоровичу Самойловичу і всім ветеранам. Хай Бог благословить Вас і Ваші сім`ї.
Завідуюча бібліотекою Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ Світлана Петренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.