Наступного року Кузня Гамора отримає друге дихання й потужний поштовх для розвитку (фото)

Наступного року Кузня Гамора отримає друге дихання й потужний поштовх для розвитку (фото)

Величезна кількість автомобілів на узбіччях Лисичова, тисячі місцевих мешканців і туристів, майстер-класи з ковальства, народних ремесел і гуляння до пізньої ночі – так коротко можна описати фестиваль Гамора, що пройшов у неділю (25.06) на Іршавщині. Водяна кузня Гамора, пам’ятник ковальського мистецтва 18 століття, вже сама по собі є одним із найпривабливіших туристичних об’єктів Закарпаття, проте з наступного року вона отримає друге дихання й потужний поштовх для подальшого розвитку.
– Кузня Гамора, яка зараз перебуває в оренді місцевих підприємців, юридично знаходиться на балансі Довжанського лісомисливського господарства, – наголошує Геннадій Москаль, котрий також відвідав знаменитий фестиваль. – Тому прийнято рішення, що з наступного року обласне управління лісового та мисливського господарства візьме цей об’єкт «під своє крило». На Іршавщині працюють три лісові господарства, усі вони спільними силами перетворять Гамору на потужний рекреаційний комплекс із діючою кузнею, яка й далі вироблятиме сільськогосподарський реманент та інші ковальські вироби. Фестиваль показав, що єдина в Україні діюча водяна кузня викликає величезний інтерес як у закарпатців, так і людей з-поза меж області, однак туристична інфраструктура в Лисочові поки не готова прийняти таку кількість приїжджих. Протягом наступних кількох років це питання буде вирішене силами лісового господарства.
У цьогорічному фестивалі взяли участь два десятки ковалів, які виготовили кований логотип Гамори. А одним із гостей свята став Голова Національної поліції України Сергій Князєв, котрий приїхав у Лисичово на запрошення Геннадія Москаля.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *