Народні умільці зібралися у Виноградові

У неділю, 25 серпня, у самому центрі Виноградова відбувся І-й Фестиваль народних ремесел.

умільці

На запрошення організаторів приїхали народні умільці з усього району – загалом кілька десятків учасників етносвята. Чого лише тут не було – художня вишивка, малярство, ткацтво, плетіння з лози, рогози, кераміка, гончарні вироби, різьблення по дереву, бондарство тощо.

На фото – колоритна ткаля з села Хижа Параска Михайлівна Токач, різьблені годинники Олександра Армаша (с. Чепа), унікальні ікони на дошках з винних діжок від Тарзициуса Варги (с. Чепа), різьба по рогу з давноугорськими мотивами від Адальберта Колонича (с. Шаланки),  шкіряні вироби та збруя  Володимира Петрушинця (с.Вилок) та інші дуже цікаві і самобутні майстри.

Також народні майстри влаштували майстер-класи, під час яких навчали усіх охочих своєму ремеслу. До участі у проведенні Фестивалю також долучилися фольклорні колективи, співаки та  танцюристи. По завершенню оргкомітет підвів підсумки та провів нагородження переможців й учасників І-го районного Фестивалю народних ремесел.

“Практично місцева влада справді зробила дуже гарну справу – зуміла організувати цей фестиваль та зібрати у одному місці практично всіх відомих майстрів Виноградівщини, – ділиться враженнями директор Центру українсько-угорського регіонального розвитку. – Дуже сподобалися майстер-класи, в яких могли взяти участь і діти, і дорослі. Вразило, що немає жодного ширвжитку з Китаю, якими останнім часом “грішать” наші фестивалі. Ми побачили який багатий є наш край на творчих людей. Насправді в кожному селі ще залишилися майстри, про яких не всі знають. Будемо намагатися їх підтримувати, робити їм рекламу, аби народне ремесло не померло, а секрети передавалися нащадкам. Цьому присвячений наш проект, який ми почали впроваджувати разом з угорськими партнерами. Сподіваюся, що подібні заходи стануть популярними на Закарпатті і зберуть ще більшу кількість учасників та відвідувачів”.

умільці6 умільці умільці2 умільці3 умільці4 умільці5

фото Олександра Ворошилова

Мукачево.net,


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.