Нардеп Лерос, який опублікував “плівки Єрмака”, каже про переслідування і обіцяє нові відео

Нардеп Лерос, який опублікував “плівки Єрмака”, каже про переслідування і обіцяє нові відео

Депутат від “Слуги народу” Гео Леросом, який опублікував так звані “плівки Єрмака”, каже, що не знає, хто і навіщо їх записував.

Джерелоонлайн-інтерв’ю Лероса УП

Пряма мова: “З якою метою і хто зробив ці записи – взагалі без поняття. Мене це не цікавить…

Якщо мене в найближчим часом не посадять, то щось цікавеньке викладу”.

Деталі: За словами Лероса, він отримав близько 30-40 годин відео. Чоловік не став говорити, де взяв флешку із записами, пославшись на те, що це зараз вивчає сдіство.

Депутат також каже, що кримінальні справи на нього відкрили за ініціативи глави Офіса президента Андрія Єрмака.

Пряма мова: “Абсурдність ситуації в тому, що Єрмак написав пост в неділю, а в понеділок о 9 ранку, документи вже від СБУ зайшли в ДБР. Щоб з такими темпами вони реальних корупціонерів садили.

Кому підпорядковується СБУ, ДБР і зараз Генпрокуратура (Офіс генерального прокурора – УП)? Це призначення було Офісу президента. Після Ірини Венедиктової (новий генпрокурор, яка до цього керувала Держбюро розслідувань – УП) в ДБР залишилося два її зама, яких вона туди притягла, зараз один з них т.в.о. директора ДБР. Це повний контроль трьох структур. І всі ці 3 структури мене по повній намагаються клепати…

Я намагався ще місяць тому зустрітися з президентом, поговорити з ним і пояснити градус напруження, який існує у фракції, і про існування розколу країни. Але мені, на жаль, не вдалося. Припускаю, що Андрій Борисович (Єрмак – УП) вплинув на це”.

Гео Лерос продовжує публікувати факти корупції у владній верхівці України.

http://

Після публікації депутатом Гео Леросом записів, на яких фігурує брат керівника Офісу президента Андрія Єрмака, правоохоронні органи відкрили вже 5 кримінальних проваджень.

Джерелопост юридичної компанії “Міллер”, яка захищає Лероса

Деталі: Наразі відомо про одну справу, яка точно стосується можливої корупції, зафіксованої на відео.

Ще три справи, як раніше повідомлялося ДБР, відкриті через саме оприлюднення цих відео.

У ще одній справі має бути розслідувана законність їх запису.

Перша справа: Відкрита Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою за заявою депутата Лероса. Розслідується Національним антикорупційним бюро України.

У справі йдеться про можливе надання невстановленими особами, в тому числі особою, схожою на брата Єрмака, обіцянки вплинути на прийняття рішень за винагороду.

Захист Лероса каже, що йому почали надходити погрози. Тому депутат, побоюючись за свою безпеку, подав заяву про забезпечення безпеки.

Друга, третя та четверта справи: Розслідуються Державним бюро розслідувань. Відкриті після “самостійного виявлення” злочинів прокурором.

Відомості про цей злочин внесли генеральний прокурор Ірина Венедіктова та прокурор Андрій Любович. Це може свідчити, що справа стосується дій депутата Лероса, адже провадження щодо народних обранців має відкривати саме генпрокурор.

Стосуються трьох ймовірних злочинів:

  • перевищення влади або службових повноважень;
  • розголошення окремими правоохоронцями відомостей, які становлять державну таємницю, отриманих в ході оперативно-технічних заходів;
  • змови “невстановлених осіб” та “окремих працівників правоохоронних органів”, які незаконно впливають на працівників влади, щоб перешкодити їхній роботі.

П’ята справа: Розслідується Службою безпеки України. Відкрита була після “самостійного виявлення” злочину слідчим.

Фабула справи звучить наступним чином. У період з липня 2019 року по березень 2020 року невстановлені особи незаконно використовували спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації для відео фіксації зустрічей Дениса Єрмака (брат Андрія Єрмака).

У ДБР 30 березня говорили, що розслідують ймовірний злочин також за статтею 190 Кримінального кодексу – “шахрайство”.

Однак 31 березня “Українська правда” неодноразово просила прессекретаря ДБР уточнити, якого саме епізоду стосується ця стаття.

Протягом 11 годин УП так і не отримала відповіді на це питання.

Адвокат Масі Найєм, який представляє інтереси Лероса, раніше писав, посилаючись на власні джерела, що СБУ передало до ДБР рапорт про нібито вчинення депутатом шахрайства під час організації муралів у Києві. Цю інформацію на прохання УП у Держбюро розслідувань також ані підтвердили, ані спростували.

Передісторія:

Нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких чоловік, схожий на брата глави Офісу президента Андрія Єрмака – Дениса Єрмака – проводить переговори про працевлаштування неназваних осіб на певні посади в органах влади.
Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура за заявою Леросарозпочала кримінальне провадження.
Андрій Єрмак в свою чергу заявив, що на оприлюдненому відео дійсно його брат Денис. У зв’язку з поширенням відео Єрмак мав намір звернутися із заявою до Служби безпеки України та Держбюро розслідувань.
Гео Лерос подав до НАБУ звернення з “плівками”.
У свою чергу, ДБР порушило кримінальну справу щодо Лероса.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *