Найсильніші закарпатці змагалися на Свалявщині (ФОТО)

Чемпіонатом області з класичного пауерліфтингу, який пройшов у селі Поляна Свалявського району, закарпатські силачі завершили спортивний сезон, що виявився напрочуд вдалим для цього виду спорту в краї.

У році що минає наші пауерліфтери у різних номінаціях 6 разів ставали чемпіонами країни, 8 разів – призерами, чотирьом присвоєно звання майстер спорту України. Здобували закарпатці й медалі на міжнародних спортивних форумах: Єлизавета Рижак стала бронзовою призеркою чемпіонату світу, віце-чемпіонкою Європи, на початку сезону їй присвоєно звання майстер спорту України міжнародного класу, а Євген Криса став віце-чемпіоном світу серед юніорів.
У звітних змаганнях, що проходили у двох видах програми (триборстві й жимі лежачи), взяли участь 72 спортсменів з семи регіонів краю. Особливістю турніру стало те, що атлети піднімали штангу без застосування спеціального екіпірування, покладаючись лише на власну силу. Поряд з іменитими спортсменами, серед яких переможці міжнародних та всеукраїнських змагань у чемпіонаті взяли участь і зовсім юні, чиї прізвища, можливо, скоро побачимо на турнірах найвищого рангу, а зараз вони впевнено втрутилися у боротьбу за медалі.

пауер3Серед жінок у своїх вагових категоріях чемпіонками у триборстві й жимі лежачи стали Олена Фалес, Вікторія Сидоран (обидві із Свалявського району), представниця обласного центру Вілія Палагусинець перемогла у триборстві , а у жимі лежачи – Андреа Суханич з Мукачева.
Серед чоловіків у триборстві було показано низку високих результатів. У категоріі до 59 кг чемпіонський титул здобув свалявець Василь Дробіт, до 66 кг – перечинець Валерій Фейса, до 74 кг – Андрій Козир з Хуста, до 83 кг – Золтан Роштош з Виноградова, а у вазі до 93 кг одразу двоє ужгородців Леонід Квятковський і Юрій Марушкей набрали чемпіонську суму 542,5 кг, але завдяки меншій власній вазі перемогу святкував Леонід. Серед атлетів, вагою до 105 кг, не було рівних хустянину Богдану Міговку, результат якого 670 кг перевищує норматив майстра спорту України, а у вазі до 120 кг переміг Іван Мартон з Перечинщини. Загалом у цьому виді програми дев’ятеро спортсменів виконали нормативи кандидата у майстри спорту.

пауерУ жимі лежачи з майстрівськими результатами 160 і 175 кг чемпіонами у категоріях до 74 і 83 кг стали відповідно ужгородці Євген Криса і Олександр Шляхта, а їхній земляк Максиміліан Лабінський переміг у вазі до 105 кг. У вагових категоріях до 59 і 93 кг перемогли мукачівці Олександр Лийвой і Олександр Марич, серед атлетів вагою до 66, 120 і понад 120 кг не було рівних відповідно Валерію Фейсі, Івану Мартону, Ярославу Ситару з Перечинщини.
У командному заліку серед триборців на 1-му місці Перечинський район, на 2-му – Ужгород, на 3-му – Хустський район, а серед жимовиків перемогла команда Ужгорода, за нею – Перечинський район та Мукачево.

Андрій Федорішко, голова обласної федерації пауерліфтингу

пауер2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *