Найвищий Собор в світі вбрався в жовто-блакитні кольори, а німці солідаризуються з Україною (фото)

Найвищий Собор в світі вбрався в жовто-блакитні кольори, а німці солідаризуються з Україною (фото)

Напередодні увечері в м. Ульмі (Німеччина), відбулася вже третя масова демонстрація на підтримку України та її боротьбі проти путінської Росії.

Акцію вже традиційно організували місцеві осередки європейського консолідаційного руху «Панєвропа», які ще з 2014 року підтримують Україну у її європейських прагненнях, організовуючи на європейських теренах різні дискусійні майданчики із залученням політиків найвищого рівня, що лобіюють українські інтереси в ЄС.

Акція на знак солодарності з Україною розпочалася у стінах символу м. Ульм – ульмівського Мюнстера, Церкви, яка є найвищою на планеті і сягає на 161 метер ввись. У стінах Собору, ущерть заповненого людьми, відправилася екуменічна Літургія під проводом католицьких та протестантських єпископів та священиків.

Тисячі німців та українців пліч-о-пліч молилися за мир в Україні та припинення війни. Згодом на площі перед народною церквою Мюнстером, який офіційно належить двом конфесіям – римо-католицькій та протестантській – відбувся масштабний мітинг для майже 150-тисячного міста, де зібралося за різними оцінками понад 4000 містян, які більше не мають сантиментів до Путіна, як це було ще буквально тиждень тому.

На акції солідарності з народом України в боротьбі проти путінських загарбників з палкими промовами на підтримку України виступили мери міст, які розділяє Дунай, – Ульма та Ной-Ульма (Двомісті), Ґюнтер Ціш та Катрін Альбштайґер, представники духовенства, української громади в Двомісті. Модерував жовто-блакитну демонстрацію відомий діаспорянин Нестор Аксюк, батьки якого за часів 2-ї Світової війни теж боролися за Україну і змушені були рятуватися від переслідувань комуністичного режиму в Німеччині, де він і народився.

Дійство відбувалося на тлі ульмівського Мюнстера, який тепер на невизначений термін убрався в жовто-блакитні шати, на площі, із якої того ж дня небайдужі ульмівці зібрали і відправили до України 7 бусів гуманітарної допомоги. Мюнстерська площа тепер – пункт збору допомоги для українців, яка поступає сюди у великій кількості. А Двомістя починає ставати надійною гаванню для біженців-українців, перші із яких уже прибули сюди і були вражені німецькою гостинністю та повним пакетом соціальних гарантій і перспективою кар‘єрного розвитку, яку обіцяє німецька держава. Оксана Кузьмінська

http://


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.