На Закарпаття їде один з лідерів угорського «Йоббіка»

йоббік5 квітня 2013 року у Берегові, в приймальні депутата Європейського парламенту Бейли Ковача, здійснюватиме прийом Іштван Саваї, парламентер з Угорщини та один з лідерів ультраправої партії «Йоббік». Зустріч з закарпатцями відбудеться з 15.00 по 17.30 за місцевим часом. Приїзд політика анонсувало закарпатське видання «Karpatalja».

Іштван Саваї досить різко виступив проти скандалу навколо переслідування закарпатських угорців, які бажали отримати громадянство Угорщини, з боку представників Служби Безпеки України в 2011 році. «Українські спецслужби діяли абсолютно радянськими методами. Окреме питання, як у розпорядженні СБУ виявилися відеозаписи, які були зняті в консульському відділі, коли люди приходили туди, і здавали документи на угорське громадянство», – сказав тоді Саваї. І додав: «Ми вважаємо це гучним скандалом міжнародного рівня … Ми вважаємо це неприпустимим, і тепер партія «Йоббік» вимагає від угорського уряду більш жорсткої заяви щодо цієї ситуації».

Також угорський політик активно підтримує  створення Секейської угорської автономії на території Румунії. Підтримав минулого тижня і заяву KMKSZдо уряду Угорщини з вимогою не надсилати на поштові адреси закарпатців, які отримали угорське громадянство, листівки. Бо, як йдеться у заяві, таким чином конфіденційна інформація про угорців Закарпаття може потрапити до рук української влади.

Останній раз прийом закарпатців в Берегові (також в офісі Бейли Ковача) Іштван Саваї здійснював 18 січня 2013 року.

йоббік2

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *