На Закарпатті затримали контрабандну цистерну нашпиговану цигарками (відео)

На Закарпатті затримали контрабандну цистерну нашпиговану цигарками (відео)
На кордоні з Румунією закарпатські митники спільно з прикордонниками демонтували газову цистерну, «нашпиговану» 215 ящиками сигарет, орієнтовною загальною вартістю понад 5,6 млн грн
Подія сталася на митному посту «Дякове», що на кордоні з Румунією.  26.01.2023  заїхав вантажний транспортний засіб з цистерною під керуванням 41-річного закарпатця. Під час проходження митно-прикордонного контролю, перевізник надав документи та запевняв інспекторів, що їде в Румунію порожнім для завантаження цистерни скрапленим газом.
Під час ретельної перевірки цистерни увагу митників привернув нехарактерний звук як для непорожньої місткості. Крім того, виявлено підфарбування шурупів у передній частині цистерни, що вказувало на підозру щодо можливого стороннього доступу до внутрішньої частини місткості цистерни.
Відтак, досвідчені інспектори перенаправили транспортний засіб з цистерною на контрольне зважування, яке показало суттєву різницю, а це – на 2,5 тонни більше, ніж було зазначено у документах.
Позаяк на митному посту «Дякове» відсутнє стаціонарне скануюче обладнання, тож було вирішено провести рентген цистерни на митному посту «Ужгород». Результат сканера не забарився – на знімках було підтверджено наявність сторонніх вкладень, ба більше, що цистерна майже вщент «нашпигована» картонними коробками.
Сьогодні (27.01) даний транспортний засіб був відправлений на поглиблений огляд, що проводився на митному посту «Дякове». Закарпатським митникам довелося демонтувати люк цистерни, в середині якої було виявлено сотні ящиків сигарет різних торгових марок.
Інспектори вийняли 215 коробок тютюнових виробів (близько 107,5 тис пачок). Зокрема:
Compliment blue – 100 коробок
Jin ling – 55 коробок
Marlboro -30 коробок
Complement violet – 30 коробок
Всі сигарети без акцизних марок. Орієнтовна загальна вартість предметів правопорушення – понад 5,6 млн грн, цистерни – до 2 млн грн. Наразі відносно перевізника митники складають протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України, яка передбачає не лише штраф у вигляді 100% вартості незаконних товарів, а їх конфіскацію разом з напівпричепом, що використовувався для переміщення прихованих тютюнових виробів у тайниках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *