Це один з принципів, який в своїй роботі використовують фахівці ГУ Міндоходів у Закарпатській області. «Ми довіряємо громадянам і бізнесу та вважаємо, що більшість працює чесно. Однак, з початку року територіальними органами Міндоходів Закарпаття виявлено 1559 осіб, з якими трудові відносини не були оформлені в установленому порядку. В результаті проведеної профілактичної, контрольно-перевірочної та масово-роз’яснювальної роботи працівники працевлаштовані з усіма соціальними гарантіями, а до бюджету надійшло 271 тис. грн.. податку на доходи фізичних осіб» – зазначає Ігор Кріль начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.
Найбільш розвиненими та актуальними для Закарпаття є сфери роздрібної торгівлі, громадське харчування, надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів саме в цих галузях роботодавці найчастіше використовували нелегальну працю громадян.
За сім місяців фахівцями Міндоходів виявлено 304 фізичніособи , котрі працювали без державної реєстрації як суб’єкти підприємницької діяльності. Вони були також залучені до офіційного оформлення.
Так, за результатами проведених профілактичних, контрольно – перевірочних та масово – роз’яснювальних заходів до бюджетів додатково надійшло 271 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Зауважуємо, що роботодавці, котрі відмовляються від офіційного працевлаштування своїх працівників найбільшої шкоди завдають, в першу чергу, самим робітникам, адже неналежне оформлення трудових відносин позбавляє людей можливості захисту своїх прав та не дає змоги напрацювати стаж, необхідний в майбутньому для призначення пенсії.
Головне управління Міндоходів у Закарпатській області