На Закарпатті військові НАТО та ЗСУ здійснили екстремальне зимове сходження на Говерлу (фото)

На Закарпатті військові НАТО та ЗСУ здійснили екстремальне зимове сходження на Говерлу (фото)

На Закарпатті відбувся Перший міжнародний Союзницький зимовий похід  «Загартовані війною». У рамках цього заходу військовослужбовці Збройних Сил України та колеги з Північноатлантичного Альянсу здійснили експедиційне сходження на найвищу точку України – гору Говерла.Також на гору підіймались й ветерани АТО/ООС, військовий капелан та представники громадських організацій. Приєдналась до підкорення гори й десятирічна Ніколь Князєва – майстер спорту міжнародного класу, 28-разова рекордсменка національних та світових рекордів з різних видів спорту. Передає Віктор Ануфрієв з Армія Інформ

– Сходження на Говерлу було досить складним та екстремальним, а для декого, я б сказав, воно стало справжнім випробовуванням, − повідомив керівник експедиційної групи полковник Микола Журавльов. – Проте ми досягли своєї мети і разом з іноземними колегами  підкорили вершину. Вже на Говерлі ми підняли штандарти оперативних командувань ЗСУ та прапори країн-учасниць експедиційного походу, а також провели молебень за загиблими українськими воїнами в російсько-українській війні.

http://

Експедиція відбувалася під контролем працівників ДСНС та рятувально-пошукової групи й тривала майже десять годин: 8 годин екстремального підйому та дві години в зворотному напрямку.

– Я вперше беру участь в такому заході й мене дійсно переповнюють емоції, − поділився враженнями офіцер армії США Ентон Хопкінс. – Це було справді важко та дуже холодно. Це дуже хороший урок та враження на все життя.

Учасник експедиції Павло Федака також поділився враженнями від сходження:

Здійснили непростий похід в екстремальних умовах на зимову Говерлу. Поряд були офіцер армії США Ентоні Хопкінс та полковник Микола Журавльов.
Шквальний вітер, лютий мороз та погана видимість не завадили нашій групі виконати поставлене завдання.
Дякую, хлопці.

Військовий капелан Дмитро Каран на найвищій точці України провів молебень за українськими воїнами, що склали голови у боях з окупантами.

/

Піднімалися на Говерлу понад два десятки учасників військово-патріотичного походу: партнери держав-учасниць  Північноатлантичного альянсу НАТО: США, Канади, Литви, військовослужбовці Генерального штабу Збройних Сил України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, оперативних командувань Захід, Схід, Північ, Південь, командування Сухопутних військ, Сил спеціальних операцій, Повітряних сил, військові капелани, учасники бойових дій із п’яти областей України. Організатори сходження – управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, ГО «Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області», крайове товариство “Просвіта”.

/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *