На Закарпатті відзначили День Українського добровольця (фото)

На Закарпатті відзначили День Українського добровольця (фото)
З нагоди Дня Українського добровольця небайдужа громадськість краю провела цілий ряд патріотичних заходів.
В місті Чоп відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам у російсько-українській війні. Чопський міський голова Валерій Самардак, представник Національного університету оборони імені Івана Черняховського полковник Микола Журавльов та голова крайового товариства «Просвіта» Павло Федака вклонилися полеглим у війні на сході України.
14 березня 2021 р., у День українського добровольця, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород, після завершення Божестовенної літургії, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією провів ряд нагороджень добровольців.
За вияв патріотизму, мужності та героїзму в обороні України і боголюбивого українського народу в російсько-українській війні (2014 – 2021), та з нагоди Дня українського добровольця, Преосвященніший владика Віктор Бедь, нагородив українських добровольців Олександра Марину та Олександра Лізак високими церковними відзнаками – медалями «Апостола українського Андрія Первозваного».
Представники Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області та “Ветерани війни та учасники бойових дій міста Чоп” згадали побратимів, які героїчно боролися з ворожими військами.

14 березня 2021 р., в рамках заходів з урочистого відзначення 82-гої річниці проголошення державної незалежності Карпатської України (14 – 15.03.1939), представники Закарпатської крайової організації Народного Руху України, крайової “Просвіти”, громадських організацій та учасники бойових дій на сході України з Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області вшанували світлу пам’ять о. Августина Волошина, Президента Карпатської України (1939 – 1944), Героя України (посмертно) в м. Ужгород.

Було покладено корзину із живими квітами до пам’ятника о. Августину Волошину (набережна Незалежності) та пам’ятний віночок до меморіальної дошки на будинку по вул. Августина Волошина в м. Ужгород, де у довоєнний період проживав Августин Волошин з дружиною Іриною Петрик-Волошин.

Участь у поминальних заходах також прийняли уповноважені представники Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатської крайової «Просвіти», Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області, українських військовослужбовців, добровольців та волонтерів.

На площі імені майора-розвідника 128 бригади Віталія Постолакі в Ужгороді полковник Микола Журавльов виголосив привітання з нагоди Дня Українського добровольця.

/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.