На Закарпатті відбувся Міжнародний симпозіум скульпторів

На Закарпатті відбувся Міжнародний симпозіум скульпторів

Впродовж двох тижнів на території санаторного комплексу «Квітка полонини» проходив 10-й Закарпатський міжнародний скульптурний симпозіум, організований скульптором Петером Матлом та громадською організацією Pro Arte-Munkács.

У творчому таборі працювало 13 митців. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну цього року на Закарпаття приїхало лише двоє іноземних митців – з Угорщини і Польщі. Натомість у симпозіумі брали участь 9-ро вимушених переселенців, які зараз проживають у краї.

Тематику робіт визначило саме життя і ситуація в Україні – в усіх скульптурах з каменю і металу відтворено емоції авторів, спричинені війною.

Студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв за допомогою пластичного перформансу презентували результат роботи скульпторів.

За словами організатора Петера Матла, по завершенні експозиції 6 вуличних скульптур громадська організація Pro Arte Munkács подарує прикордонним містам Угорщини, які першими надали хліб, прихисток, безпеку та розраду українським біженцям, що були змушені покинути свої домівки через війну. 2 скульптури залишаться у санаторії «Квітка Полонини», повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.