На Закарпатті від менінгіту померла 8-річна дитина

На Закарпатті від менінгіту померла 8-річна дитина

   В ніч з 31-го серпня на 1 вересня від блискавичної форми менінгококової інфекції в обласній інфекційній лікарні померла восьмирічна дівчинка з с.Порошково Перечинського району.  Як повідомив головний лікар ОКІЛ Михайло Поляк, ще 10 мешканців цього села зараз перебувають на лікуванні: одна дитина з важкою генералізованоюформою знаходиться у відділенні інтенсивної терапії, шестеро хворих мають локалізовану форму – назофарингит та троє є носіями цього захворювання. За словами Михайла Поляка,  стан пацієнтів стабільний, прогноз на одужання – благоприємний. Пацієнти отримують повний спектр всієї необхідної медичної допомоги.    

Фахівцями Перечинської міжрайонній філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України»  проведено епідрозстеження вогнища за місцем проживання хворих. Здійснено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів, розроблено та введено в дію оперативний план-заходів по локалізації та недопущенню розповсюдження захворювання менінгококової інфекції в Перечинському районі. Наразі ситуаціяпо захворюваності на менінгококову інфекцію в районі залишається контрольованою та стабільною.

Рішенням   комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядалося питання про вжиття заходів щодо недопущення росту захворювань на менінгококову інфекцію серед населення с. Порошково,встановлено  обмежувальні заходи у Порошківськійзагальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з 3 по 7 вересня.

ДОВІДКОВО:

Менінгококова інфекція небезпечна тим, що її можна не розпізнати одразу, адже симптоми схожі на звичайний грип чи ГРВІ. 

Менінгококова інфекціяце гостра інфекційнахвороба, що викликається збудником, якийназивається менінгококом, характеризуєтьсяклінічними проявами у вигляді запалення слизовоїоболонки носоглотки (назофарингіту), мозковихоболонок (менінгіту) та зараження крові (сепсису).

Джерелом інфекції є хвора людина (особливо при менінгококовому назофарингіті), яка виділяєзбудників протягом 3-4 тижнів, а такожбактеріоносії (тобто, люди, які не мають ознакхвороби, але розповсюджують менінгококи, якізнаходяться в носоглотці). Хворі з іншимиклінічними формами заразні лише в тих випадках, коли менінгококи знаходяться на слизовійносоглотки. Бактеріоносійство може тривати 2-6 тижнів.

Механізм передачі інфекціїповітряно-крапельний, при якому збудник виділяється назовніпри кашлі, чиханні. Максимальна кількістьзахворювань припадає на лютийквітень. Хворіють люди різного віку, найчастіше діти до 10-ти років. Спостерігаються як окремі випадки, так і епідемічні спалахи захворювання у дитячихколективах, гуртожитках, казармах. Періодичністьспалахів складає 10-30 років.

Прихований період коливається від 2-х до 10-ти днів, у середньому від складає 3-4 дні.

Менінгококовий назофарингіт зустрічаєтьсянайчастіше. Початок гострий: хворі скаржаться на загальну слабкість, головну біль, закладення носа, нежить. При огляді горла виявляєтьсяпочервоніння, набряк та збільшення мигдаликів. Температура тіла може залишатися нормальною, але здебільшого підвищується до 380С і вище. Гарячка триває лише 1-3 дні. Хворі, як правило, почуваються задовільно та швидко одужують.

Ніяких особливих проявів менінгококовийназофарингіт не має. Однак він може бути початком більш важких форм хвороби, таких як менінгококовий менінгіт та менінгококовий сепсис.

Менінгококовий менінгіт розпочинаєтьсяраптово: підвищується температура тіла, з’являються дуже сильний головний біль та блювання без нудоти. У більшості хворих на 2-5 день з’являється висипка, виникають корчі (частішеу маленьких дітей). Типова поза хворого – на боці з приведеними до живота колінами та відкинутоюназад головою.

Менінгококовий сепсис розпочинається тежраптово. Гарячка досягає 38 – 39 С. Одночасновиникають інші ознаки інтоксикації: загальнаслабість, головний біль, біль у м’язах спини та кінцівок, спрага, блідість. Через 4-6 годин з’являється висипка неправильної форми та різнихрозмірів, найчастіше у вигляді зірочок; забарвленнявисипки різноманітне. Висипання зявляютьсяпереважно на сідницях, стегнах, гомілках, тулубі(поодиноко або обширно). Характерні такожкрововиливи в склери, кон’юнктиву, слизовуоболонку зіву; маткові, носові, шлункові кровотечі. Часто уражаються суглоби, переважно дрібні. Можуть з’явитися корчі, розлади свідомості, ураження нервової системи. В тяжких випадкаххворі втрачають свідомість. При блискавичнійформі захворювання смерть може настати через кілька годин після появи перших ознак хвороби.

Прогноз при ранньому та правильному лікуванніблагополучний.

При важких формах та несвоєчасному початку лікування можливі випадки смерті. Смертністьдосягає до 10 %. Причиною смерті найчастіше стаєнабряк головного мозку. Хворі, які перенесли важкіформи менінгококової інфекції, повиннізнаходитися під наглядом дільничного лікаря з періодичними консультаціями невропатолога, психіатра, окуліста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *