На Закарпатті утилізуватимуть забруднені грунти

У п’ятницю, 12 липня, в обласній адміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Ігоря Свища відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

свищоНа порядку денному комісії – ряд питань що стосувалися, зокрема,  удосконалення системи спостереження і контролю за навколишнім природним середовищем, підвищення якості питної води, стану невиробничого травматизму.
Також учасники засідання розглянули питання стосовно вивезення забрудненого пестицидами ґрунту, який зберігається на території Рокосівської сільради. За словами начальника відділу регулювання водних ресурсів, атмосферного повітря та поводження з відходами Департаменту екології та природних ресурсів Миколи Карп’юка, ґрунт підлягає вивезенню виключно за допомогою спецзасобів.
– Для того, що це питання зрушити з місця, передусім потрібно організувати та належним чином оформити інвентаризацію місця накопичення забрудненого пестицидами ґрунту. Також Хустська райрада повинна прийняти рішення про переведення цього ґрунту у розряд небезпечних хімічних відходів. Після виконання цієї умови можна буде розраховувати на співфінансування робіт з держбюджету. Відтак потрібно подати, належно оформлений запит, до Департаменту екології та природних ресурсів та кошторис, – резюмував Микола Карп’юк.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *