На Закарпатті тьма-тьмуща хабарників

На Закарпатті тьма-тьмуща хабарників

хабарНа Закарпатті правоохоронці активно борються з хабарництвом і корупцією.

Прокуратурою області, спільно з іншими правоохоронними органами, вжито ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на забезпечення виконання антикорупційного законодавства. Колегією прокуратури Закарпатської області питання протидії корупції визначено одним із головних пріоритетів прокурорсько-слідчої діяльності на 2013 рік.

Завдяки вжитим заходам активізовано протидію кримінально караній корупції і хабарництву.
Правоохоронними органами області внесено до ЄРДР відомості про        66 кримінальних правопорушень, з яких у 23 прийнято рішення про закриття кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення. 
В  порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні корупційних злочинів затримано 29 осіб, з огляду на тяжкість вчинених кримінальних правопорушень (ч. 3 та ч. 4 ст.368 КК України – одержання неправомірної вигоди) стосовно 21 особи до суду вносилися клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, за результатом їх розгляду стосовно 12 осіб обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави на загальну суму маже півмільйона гривень. Поряд цим, судами області щодо 14 осіб застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, до 6 – особисте зобов’язання, до 3 грошову заставу на загальну суму 70 940 грн., від займаних посад відсторонено                23 підозрюваних, 10 – звільнені з роботи.
До суду з початку року передано 30 обвинувальних актів у 30 кримінальних провадженнях стосовно 32 осіб, у тому числі 9 – з угодами про визнання винуватості. У закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитки на суму 17 902 грн., з яких майже 10500 грн. – відшкодовані, пред’явлено позовів в інтересах держави на суму 5227 грн. З початку року судом розглянуто 11 кримінальних проваджень стосовно 11 осіб.

Правоохоронними органами області до ЄРДР внесено відомості про 6 кримінальних корупційних правопорушень вчинених керівниками органів державної влади та місцевого самоврядування – усі за   ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Правоохоронними органами області вживаються також і адміністративно-правові заходи щодо протидії корупції.
Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції у 2013 році вже складено 10 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень відносно працівників органів державної влади     (5 працівників лісової галузі, 2 – санепідемстанції, 2 – управління соціального захисту, 1 – держенергонагляду).
         За результатами судового розгляду 8 осіб вже притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів, один протокол закрито за малозначністю та один знаходиться на розгляді у суді. З 8 осіб притягнутих до відповідальності 7-  звільнено із займаних посад, зокрема: 4 – за власним бажанням та 3- у зв’язку з притягненням до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.
 
Інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.