На Закарпатті створено спецгрупу з протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій

На Закарпатті створено спецгрупу з протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій

Сьогодні, 19 жовтня 2018 р. під головуванням заступника прокурора області Олександра Василенкавідбулась спільна нарада керівників правоохоронних органів Закарпаття,  за участі запрошених представників органів державного контролю на якій обговорено стан протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів у краї.

У роботі заходу участь взяли керівництво Головного управління Національної поліції в області, Управління служби безпеки в області, Головного управління ДФС в області, Управління ДСНС у Закарпатській області, Управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та місцеві прокурори.

Також, участь прийняли представники Управління Держпраці у Закарпатській  області, Головного управління Держспоживслужби в області, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції та Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області.

Розпочинаючи нараду Олександр Юрійович зазначив, що в державі на ринку нафтопродуктів склалась критична ситуація, пов’язана зі збільшенням кількості нелегальних автозаправних станцій та автозаправних пунктів, яких, за різними оцінками, функціонує понад 1500, частина з яких і на території Закарпатської області. Наразі частка тіньового ринку пального становить  від 20 до 50 %.

На незаконно діючих станціях реалізовується пальне сумнівної якості, без застосування реєстраторів розрахункових операцій, діяльність здійснюється без оформлення із працівниками трудових відносин та з іншими численними порушеннями законодавства. Окрім того, функціонування нелегальних автозаправних станцій і автогазозаправних пунктів призводить до забруднення земель, атмосферного повітря, створює значні загрози життю і здоров’ю громадян – наголосив Олександр Василенко.

Водночас належних заходів щодо припинення цього тіньового бізнесу, а також виявлення корупційних проявів причетних посадових осіб, органів державної влади та управління, місцевого самоврядування правоохоронними органами не вжито.

“У зв’язку із ситуацією, пов’язаною із появою та постійним збільшенням кількості автозаправних станцій і автогазозаправних пунктів, які функціонують поза межами правового поля, постала необхідність активізувати роботу усіх силових відомств та органів державного контролю, а також виробити додаткові організаційно-практичні заходи з метою протидії цим негативним явищам”, – зауважив начальникуправління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської  області Іван Косей.

На нараді заслухано інформації керівників присутніх підрозділів контролюючих органів та силових структур щодо забезпечення належної роботи на  даному  напрямі.

Відтак, присутні визначились із створенням міжвідомчої робочої групи з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів та визначили ряд інших спільних заходів, спрямованих на протидію цьому явищу.

 Прес-служба прокуратури Закарпатської області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *