На Закарпатті штампують “липових” медалістів

золота медальЯк виявляється закарпатські вчителі частенько завищують учням бали. Це вигідно останнім тим, що при вступі бали атестату складають 25% з загальної кількості, а отже сильно впливають на рейтинг. Про це зокрема йшлося на розширеній колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Найбільше правопорушення було виявлено в Росішківській ЗОШ Рахівського району. Тут промишляли виданням  атестатів по закінченні екстернатної форми навчання. Учні з зовсім різних районів краю та навіть один хлопець з Рівненської області умудрилися отримати атестат  цій школі, при чому їх результати були завищені в деяких випадках на понад 20 балів. Крім того в школі виявлено й інші порушення. Подібну практику проводила й Білківська ЗОШ №2 Іршавського району.

Як зазначає начальник департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Маріанна Кляп,  таких директорів треба притягати до адміністративної відповідальності і звільняти.

У 2012-2013 році в області золотих та срібних медалістів нарахувалося аж 786, що на 7 більше ніж минулого року. Зокрема золоту медаль отримали 597 випускників та срібну 189. З них 21 випускник у ЗНО участі взагалі не брав.

За статистикою з цієї кількості близько 70 людей повинні були продемонструвати на ЗНО бали в районі верхньої межі в 200 балів.

Але насправді бали найнижчого непрохідного рівня (від 106 до 123,5)отримали ж 27 осіб, з них 26 з одного предмету, а 1 випускник із трьох! (Тячівський район) Разом з тим розширилася географія таких випускників. Якщо минулого року невстигаючі «медалісти» були у 7 районах області, то цього річ вони є аж у 12 адміністративних пунктах. Найбільше медалістів-невдах виявилося у Тячівському та Рахівському районах. Втім, є такі і в Хустському, Берегівському, Мукачівському, Міжгірському районах, в містах Ужгород  та Берегово тощо.

Кількість випускників з високими балами цього року зросла до 200 осіб (високі бали хоч з одного предмету). Це менше половини всіх медалістів. Більше того, лише 81 медаліст (10% від загальної кількості) мають високий результат з усіх обраних предметів.

Ще один показник для аналізу це бал менше 140. Це критерій, який дає право обирати ту чи іншу спеціальність у вищому навчальному закладі. Кількість таких зменшилася до 108 осіб, зате вони умудрилися водночас отримати з певних предметів непрохідний бал, а отже, унеможливили собі вступ до ВНЗ. І мова йде про медалістів. Тут відзначилися Тячівський район (28 осіб), Рахівський (23) та Хустський (18). Є учні які отримали такі бали з трьох, або з двох предметів.

200 балів з одного предмета отримало лише 8 закарпатців. А ужгородець Віталій Трачук (ЗОШ №15) набрав 200 балів з трьох предметів (всього в Україні таких випускників шестеро).

Отож, Міністерству освіти варто замислитися над доцільністю включення балів атестату до  загального рейтингу студента, або ж просто  зменшити їх вагу.

mukachevo.net


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.