На Закарпатті СБУ у питаннях сепаратизму працює на випередження, – Олег Воєводін

Начальник Управління СБ України в Закарпатській області Олег Воєводін – про загрозу сепаратизму в регіоні та заходи з протидії втіленню антиукраїнських сценаріїв  російських спецслужб.
vojevodin
– Служба безпеки України постійно вживає заходів для нейтралізації спроб російських спецслужб розхитати ситуацію на мирних територіях, в тому числі в  Закарпатській області.
У 2014-2016 роках слідчим відділом Управління внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 25 кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України. 7 кримінальних проваджень цієї категорії скеровані до суду, у п’яти з них законної сили набули рішення судів.
Окрім того, співробітники Управління СБ України в Закарпатській області зруйнували плани російських спецслужб дестабілізувати  обстановку в регіоні та втілити антиукраїнський сценарій створення так званої «Республіки Підкарпатська Русь». Упродовж останніх двох років слідчі Управління розслідували 18 кримінальних проваджень для з’ясування обставин цієї антиконституційної діяльності.
Один із фігурантів цих проваджень, так званий прем’єр-міністр фейкової республіки, підозрюваний за статтями 109, 110, 111 Кримінального кодексу України, тривалий час переховується від правосуддя в РФ. У червні цього року обвинувальний акт стосовно нього був скерований до суду – для заочного засудження цього громадянина. Судовий розгляд триває.
В рамках низки кримінальних проваджень, розпочатих за статтями 109, 110 і 111 Кримінального кодексу України, співробітники Управління викрили і задокументували діяльність агентурної мережі спецслужб Російської Федерації, які вербували закарпатських заробітчан, відпрацьовували їм  завдання –проведення акцій протесту під гаслами автономізації Закарпаття.
Наразі двоє громадян України та один громадянин РФ оголошені у розшук за вчинення злочинів проти основ національної безпеки.
Управління також працює на випередження можливих загроз. З початку 2016 року було оголошено понад 20 офіційних застережень місцевим мешканцям – їх офіційно попередили про кримінальну відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України, – підсумував Олег Воєводін.
Прес-група УСБУ в Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *