На Закарпатті розпочався спільний словацько-український проект для лікування та діагностики онкохворих дітей

На Закарпатті розпочався спільний словацько-український проект для лікування та діагностики онкохворих дітей

На Закарпатті розпочався спільний словацько-український проект «Спільна ініціатива з покращення якості життя дітей із онкозахворюваннями на Закарпатті, в Кошицькому та Пряшівському краї». Упродовж двох років заплановано навчання та обмін досвідом медичних працівників Закарпаття та Словаччини, які працюють з онкохворими дітьми, створення вперше на Закарпатті реабілітаційного структурного підрозділу для онкохворих дітей в стадії ремісії на базі санаторію «Малятко». А також закупівля новітнього та вузькоспеціалізованого обладнання для діагностики, лікування та реабілітації дітей з онкопатологією для 4-х медичних закладів Закарпаття.

Реалізують проект ГО «Світло допомоги» (Кошице) та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (Закарпаття) за співфінансування ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки. Про це йшлося на пресконференції в Ужгородському прес-клубі. Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників була створена ще у 2011 році. Про це розказав Степан Біляк, засновник організації, заслужений лікар України.

«До нас звертаються пацієнти з усієї України, і зверталися до утворення такої Ради, – каже Степан Біляк. – Потім зареєстрували громадську організацію. У цьому проекті ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» займатиметься проектом з українського боку».

Ольга Пушкаренко, керівник проекту к.м.н. доцент детальніше зупинилась на масштабних заходах проекту. «Проект розпочався 1 листопада 2019 року в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки і триватиме 2 роки – до 31 жовтня 2011 р. Обрана тематика – спільна ініціатива з покращення якості життя дітей зумовлена невтішною статистикою. Щороку в Україні серед дітей реєструється 1тис. нових випадків онкозавхорювання (10-12 дітей на 100 тис. населення). Щороку ця захворюваність поступово зростає. У 40% – це рак крові, далі пухлини мозку, нейробластоми, рак кісток і т.д. У світі є успіхи у лікуванні дітей, успішний результат досягається у 75-90%, 7-9 дітей з 10-ти одужують. Статистика в Україні набагато гірша. Чим це обумовлено: дефіцит сучасного обладнання для діагностики , відсутність етапу реабілітації, низька обізнаність про симптоми, багато хто звертається у запущених стадіях», — пояснює Ольга Пушкаренко. Щоб зрушити проблему з місця, закарпатські медики об’єднуються із словацькими, створюючи кооперацію. Передбачено навчання та обмін досвідом медичних працівників Закарпаття та Словаччини, які в тій чи іншій мірі стикаються з онкохворими дітьми (дитячі гематологи, онкологи, педіатри, сімейні лікарі, реабілітологи, психологи, соціальні працівники, педагоги та ін.) шляхом проведення навчальних семінарів, майстер-класів та міжнародної науково-практичної конференції із залученням світових експертів.

У проекті закладено чимало суттєвої технічної допомоги. Зокрема, за словами Ольги Пушкаренко, вперше на Закарпатті буде створено реабілітаційний структурний підрозділ для онкохворих дітей в стадії ремісії на базі санаторію «Малятко». Таких підрозділів в Україні одиниці. Крім того, буде закуплено дороговартісне обладнання.

«Це новітнє і вузькоспеціалізоване обладнання для діагностики, лікування та реабілітації дітей з онкопатологією для 4-х медичних закладів Закарпаття (санаторій «Малятко», обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології, комунальне некомерційне підприємство «Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня» Ужгородської міської ради, обласна дитяча лікарня м. Мукачево), – каже Ольга Пушкаренко. – Це і гематологічний аналізатор (автоматичний), реагенти, сучасні біохімічні аналізатори з реагентами для якісної діагностики, контролю лікування і реабілітації хворих дітей з патологією. Пристрій для визначення оксигенації крові під час фізичної реабілітації та лікувань. Тренажер для фізичної реабілітації. Пристрій для магнітолазеротерапії, а також пристрій для однокисневої терапії для фізіотерапії в період відновлення у дітей з онкологією. Закуповуємо ШендонCytospin 4 – він єдиний в світі, який виявляє пухлинні клітини в спинномозковій рідині, і має важливе значення для первинної діагностики, контролю лікування раку і визначення поширення пухлини. Таке обладнання є тільки в Україні тільки в Києві. Aesculap SET- (Німеччина) для малоінвазивної нейрохірургії у дітей з нейроонкології. Та ще багато іншого».

Кошторисна вартість проекту (програми): 328 129, 52 євро, у тому числі для України 178693,80 євро, з яких власний вклад в проект від ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» становить 17 869,38 євро.Про це розповілаОлена Прилєпіна,фінансовий менеджер проекту. Загальна гранична сума коштів міжнародної технічної допомоги для української сторони, яка може бути використана на придбання в рамках реалізації проекту (програми) товарів, робіт і послуг за кошти міжнародної технічної допомоги : 160 824,42 євро.

Степан Біляк також зауважив, що як Рада прав захисту прав пацієнтів та медичних працівників, так і Клініка С.Біляка до цього часу постійно здійснювали благодійну допомогу дітям-сиротам чи соціально-незахищеним верствам. Тепер, коли є можливість реалізувати масштабний проект за допомогою європейських фондів, допомога збільшиться у рази.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *