На Закарпатті полонина Руна манить туристів (фото, відео)

На Закарпатті полонина Руна манить туристів (фото, відео)

Полонина Руна (1482 м). В передгір‘ї все буяє зеленим цвітом, а на вершині – сувора аскетична краса без яскравих кольорів, хіба снігові поля додають різноманітності.
Приємно було бачити на горі багато знайомих та друзів. Коронавірусний карантин вже сидить у всіх у печінках і ужгородці тікають від нього до первозданної природи.

Павло Федака

Довідка :

Полонина Руна — гірський масив в Українських Карпатах, у межах Перечинського та (частково) Великоберезнянського районів Закарпатської області. Масив розташований у західній частині Полонинського хребта, між верхів’ями річок Люта, Шипіт і Туриця.

Висота до 1482 м . Полонина Рівна — це широкий лагідний хребет, вкритий полонинами та переважно буковими лісами (на схилах). Стрімко спадає на північ та схід. Масив має кілька помітних вершин, наприклад, гора Полонина Руна (1482 м, у північно-західній частині масиву), Менчул (1295 м, у південній частині), Руна-Плай (1227 м, у південно-східній частині).

На Рівній розташовані: орнітологічний заказник «Соколові Скелі» та гідрологічна пам’ятка природи «Льодовикове озеро Велике Тростя», на південно-східних схилах — Тур’є-Полянський заказник і водоспад Воєводин, на північно-західних — Лумшорські водоспади.

Найближчі населені пункти: села Лумшори і Липовець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *