На Закарпатті поліція масово допитує власників зброї у справі замаху на Сергія Шефіра

На Закарпатті працівники поліції проводять масові допити власників нарізної зброї калібру 7.62×39. Операція поліції пов’язана з замахом на першого помічника президента Сергія Шефіра та його водія, який відбувся під Києвом 22 вересня 2021 року. Зброєю такого калібру був обстріляний автомобіль Шефіра. Представники поліції можуть оглядати місця зберігання зброї, саму зброю та набої до неї, здійснювати фотофіксацію вказаних елемементів.

Також можуть проводитися допити власника зброї у якості свідка у цій резонансній справі. Преlставників поліції можуть цікавити місце перебування  власника зброї 22 вересня, де знаходилася зброя 22 вересня, коли була придбана зброя, де придбавалися набої, коли останнього разу застосовувалася зброя. Це, лише, орієнтовний перелік запитань.

Як відомо з повідомлень НП України, для замаху на Шефіра використовувалися патрони калібру 7,62×39, що завозилися  в Україну з Угорщини і продавалися у мисливських магазинах, кожна гільза була промаркована для визначення патрона як спортивного. Клеймо SM — це Sport Munition. Партія була обмежена, в Україну їх завозили тільки одного разу. Такі набої можуть допомогти слідству у виявлені злочинців, тому поліція так ретельно відпрацьовує цей напрямок. Якщо вам щось відомо про такі набої до мисливської зброї, то звертайтесь до поліції, можливо ви допоможете у розкритті цього злочину.

Фото – Національна поліція України

Аналогічні слідчі дії проводяться і в інших областях України. У Запорізькій області розробили з цього приводу навіть методичку (фото з соцмереж), у якій у власників зброї рекомендується питати, “чи пристрілював будь-яку наявну у допитуваної особи зброю у районі розташування сіл Ходосівка та Кременище Обухівського району Київської області”, “Чи знайомий із Шефіром С.Н.”, “Чи відомо допитуваній особі про вчинений відносно Шефіра С.Н. злочин”, “Де перебувала допитувана особа з 8:00 до 11:00 22 вересня 2021 року”.

Цікаво, що за кілька днів до замаху на Шефіра окремі телеграм-канали попереджали власників зброї про можливе масове відпрацювання поліцією арсеналів українців, що влада занепокоєна наявністю мільйонів легальних стволів у громадян держави і готується якась провокація, щоб дати відмашку для таких дій.

Логічно, що при наявності куль та гільз, виявлених на місці злочину, за картотекою криміналістів можна встановити з якої зброї стріляли, мисливської чи бойової. За специфічними ознаками можна встановити і власника цивільної зброї, адже кожна одиниця мисливської нарізної зброї проходить регулярний відстріл і ці дані зберігаються у експертів. Чи доцільно, у такому випадку, задіювати по Україні сотні працівників поліції для огляду зброї, риторичне запитання

Маємо надію, що поліція в найстисліші терміни розслідує цю резонансну справу і покаже суспільству справжні мотиви замаху на українського високопосадовця.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *