На Закарпатті перебуває міністр юстиції Угорщини Ласло Трочані (ФОТО)

На Закарпатті з робочим візитом перебуває міністр юстиції Угорщини Ласло Трочані. У четвер, 25 червня, з урядовцем країни-сусідки зустрілося керівництво Закарпатської області.
міністрВітаючи гостя, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль зазначив: в краї у спільній багатонаціональній громаді проживають близько 150 тисяч угорців, діє багато національних навчальних закладів, а у головному виші краю викладають також і угорською, в парламенті ж меншину представляє народний депутат Василь Брензович. “Ми живемо поруч, чуємо один одного і розуміємо один одного. А Вас, пане міністре, хотіли б попросити поділитися з нами досвідом. Зараз проходимо процес добровільного об’єднання громад, адміністративно-територіальну реформу, інші важливі соціально-політичні зміни, й були б вдячні за поради, дружнє бачення”, – зазначив очільник краю. Також Василь Губаль відмітив: “Повинні рухатися до того, аби чим більше закарпатців мали можливість простішого перетину кордонів. Водночас, через таких сусідів і партнерів відчуваємо себе уже в європейській родині, куди прагне Україна”.
Пан Трочані відповів: перебуває уперше на Закарпатті, і прем’єр міністр Віктор Орбан вважав його візит сюди дуже важливим та дав певні доручення. Затим розповів: починаючи з 2010 року в Угорщині встановлений правоцентристський уряд, завданням якого є боротися з бюрократією. “Ми провели серйозну адміністративну реформу, створили урядові офіси і через децентралізацію адміністрацій прагнемо досягти кращого надання державних послуг людям”, – зазначив угорський урядовець. Затим він детальніше розповів про здійснення реформ в їхній країні, наголосивши – на цім шляху довелося вдаватися до непопулярних, але потрібних кроків. І акцентував: “Нам теж треба багато зробити, аби Угорщину та Україну відділяло якомога менше перешкод, і сподіваюся, працюватимемо для цього спільно”.
Голова обласної ради Володимир Чубірко, своєю чергою, привітав гостя та подякував в його особі угорському народові за підтримку України в тих випробуваннях, які переживаємо. Обговорюючи гуманітарні аспекти, Ласло Трочані висловив сподівання, що і в подальшому угорська меншина на Закарпатті матиме всі передумови для розвитку і відзначив: “Хто не використовує свою мову, не має майбутнього, важливі і навчальні заклади, мультикультурність, дотримання прав національних меншин, і тим паче для такого особливого регіону має надзвичайне значення, аби громади жили в гармонії. Вірю, що так і буде й надалі”. “Ми беззаперечно підтримуємо європейські норми і те, про що Ви кажете. А також робимо все, аби наша область стала воротами України, через які держава увійде в Європейський союз”, – відповів голова облради.
Маючи слово перед присутніми, народний депутат України Василь Брензович сказав: “Зараз переживаємо складні, кризові часи, але кожна криза завершується і важливо, як вийдемо з цього стану – як європейська правова держава чи залишимося в “сірій зоні”. Такі ж візити – урядовців європейських країн – дуже важливі. І те, що влада робить наші зв’язки тіснішими, свідчить про те, що ми готов до європейської інтеграції”.
Ректор УжНУ Володимир Смоланка подякував за добрі контакти з угорською стороною. “Близько тисячі студентів УжНУ є угорцями, і ми також дякуємо за допомогу університету з боку Угорщини. Разом з тим не буду приховувати: хотів би тіснішого співробітництва і прошу вашого сприяння в якісній взаємодії в освітній і науковій сферах”, – сказав він.
Затим учасники зібрання обговорили шляхи взаємодії також і на рівні місцевого самоврядування. Спілкувалися і про протидію нелегальній міграції та сприяння легальним перетинам кордону, адже обмін людськими ресурсами – це теж до крок до входу в європейську родину. Обговорили правничі теми, судочинство, тощо. Присутній на зустрічі прокурор Закарпатської області Володимир Янко відмітив: згадані теми тим паче актуальні, що зараз триває розробка закону про прокуратуру, який наближає прокуратуру в Україні до європейської. “Ми готові до спілкування”, – відмітив він, зазначивши, що контакти на рівні прокуратур двох держав уже мають місце і, знову ж таки, досвід угорців щодо інтеграції в європейський правовий простір є цікавий українцям.
Представники закарпатської влади зазначили: очікують і допомоги для залучення в спільні координати європейських програм і грантів, адже варто використовувати всі можливості для вирішення спільних питань, як от протипаводковий захист, будівництво доріг і розбудову транскордонної інфраструктури. На завершення спілкування Ласло Трочані підтвердив готовність до контактів і співпраці та запропонував організувати міжнародний форум, на якому би йшлося про обговорене – вже у більш практичному вимірі.Прес-служба Закарпатської ОДА

мінітр2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *