На Закарпатті на обочині дороги лежить вказівник пам’ятки архітектури національного значення (фото)

На Закарпатті на обочині дороги лежить вказівник пам’ятки архітектури національного значення (фото)

В селі Сіль, що на Великоберезнянщині знаходиться одна з найвизначніших пам’яток архітектури Закарпаття – церква Святого Василія Великого.

За версією Львівських реставраторів, дерев’яну церкву збудували в селі Сянки на Львівщині в 1703 р. як триверху, бойківського стилю і перевезли в Сіль чотирма парами волів у кінці XVIII ст. (ймовірно, в 1777 р.).У 1893 році священик Михайло Лендєл організував ремонт церкви та виготовлення нового іконостасу. Отець Михайло також згадує про дати, вирізані старослов’янськими літерами всередині та зовні на вівтарному зрубі. На думку священика, ці дати не мали стосунку до часу спорудження церкви, а лише позначали роки попередніх ремонтів — 1750 та 1820.

В 2018 році церква визнана об’єктом культурної спадщини національного значення, який внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (№ 070019).

Під час дорожніх робіт вказівний знак церкви Святого Василія Великого демонтували і поклали на обочину, так він і лежить при дорозі вже кілька місяців, стверджують місцеві жителі.

Чому представники Закарпатської ОДА та облради не реагують на проблему незрозуміло, адже ми бачимо постійний чиновницький піар на дерев’яних храмах краю.

Нещодавно на необхідності термінової реставрації цієї церкви наголошував на своїй сторінці у мережі Фейсбук Павло Федака.

/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.