Товариство угорської культури Закарпаття привітало заяви Миколи Тищенка щодо надання нового сенсу стосункам України та Угорщини

Товариство угорської культури Закарпаття привітало заяви Миколи Тищенка щодо надання нового сенсу  стосункам України та Угорщини

У заяві розповсюдженій Товариством угорської культури Закарпаття (КМКС) щодо останніх подій в Закарпатті йдеться і про візит до області народного депутата Миколи Тищенка. Повідомляє “Трибуна”.

Угорське товариство привітало заяви заступника голови фракції у Верховній Раді політичної партії “Слуга народу” Миколи Тищенка щодо надання нового сенсу стосункам України та Угорщини.

Під час візиту на митний пост “Тиса” Микола Тищенко  обурився, що на митниці великі черги, на які «дивиться вся країна». Після чого закликав в. о. голови митниці Миколу Пожо пояснити причину. Той пояснив, що угорська сторона повільно пропускає автівки.

«Ви почуйте мене, будь ласка, це наші сусіди. Угорщина — це країна, яка є нашим найголовнішим стратегічним партнером. І не треба на них кивати, що вони в чомусь винні. Вони ні в чому не винні, вони наші друзі», — заявив Тищенко.

Потім він закликав Пожо повторити його слова: «Кажіть: угорці — наші друзі». Після того, як очільник митниці повторив слова нардепа, Тищенко вимагав сказати це на камеру двома мовами.

Після цього нардеп пішов до угорського прикордонника і сказав прямо: “я приїхав, щоб давати новий сенс нашим відносинам”.

Меседжі Тищенка не були імпровізацією, а готувалися заздалегідь.

Народний депутат від “Слуги народу” і від нещодавна за сумісництвом керівник президентської політсили на Закарпатті має на меті виступити посередником у вирішенні українсько-угорського конфлікту, який розгорівся після приходу на Закарпаття генерал-майора СБУ Олексія Петрова. Так що слова “угорці — наші друзі» адресувалися і теперішньому голові Закарпатськох облради.

Роблячи гучні заяви Тищенко розумів, що його слова будуть взяті до уваги угорською стороною. І не помилився.

Угорці досить оперативно відреагували на слова Миколи Тищенка. 4 травня  “Товариство угорської культури Закарпаття” оприлюднило заяву, наприкінці якої  вітало позитивні заяви Тищенка щодо угорців.

Очевидно, що наступним кроком буде встановлення прямих контактів між представниками Угорщини і Миколою Тищенком, який є кумом керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака. Через ці контакти будуть вестися неофіційні переговори про вирішення проблем в україно-угорських стосунках, та зміни позиції Угорщини щодо просування України на шляху до НАТО. Як відомо, Будапешт блокує проведення засідань комісії “Україна – НАТО” через ряд непорозумінь між сусідніми країнами, що стосуються угорської національної меншини на Закарпатті і Україна змушена шукати формулу виходу з ситуації задля досягнення стратегічної мети – членства у Північноатлантичному альянсі, який зможе захиститу територіальну цілісність України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *