На Закарпатті мешканці Великоберезнянщини перекривали дорогу через дрова для опалення

На Закарпатті мешканці Великоберезнянщини перекривали дорогу через дрова для опалення

Повідомляється на сторінці Ужанського нацпарку:

ЧЕРЕЗ МІСЦЕВІ КУЛУАРНІ ПОЛІТИЧНІ ІГРИ ПЕРЕВЕРТНІВ У ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ 3500 ДВОРГОСПОДАРСТВ НА УЖГОРОДЩИНІ ЗАЛИШИЛИСЬ БЕЗ ДРОВ, які в цій місцевості є єдиним джерелом для опалення осель та приготування їжі.
Населені пункти верхів’я Ужа від села Ужок по село Забрідь, розташовані на території де діє режим природно-заповідного фонду Ужанського національного природного парку. Відповідно до Закону України про природно-заповідний фонд використання природних ресурсів на цій території відбувається в межах Лімітів, які погоджує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Процедура погодження лімітів є доступною і простою, однак керівництво Міндовкілля України не було б керівництвом Міндовкілля України, якби не знайшло зиску з цієї процедури, як і з процедури ОВД. Різними бюрократичними способами безпідставно відмовляють у погодженню лімітів, з метою отримання неправомірної вигоди.
7 вересня населення Ставненської та Костринської територіальних громад зробило попереджувальну мирну акцію поблизу села Ставне під час якої тимчасово був обмежений рух дорогою державного значення Львів-Самбір-Ужгород. Люди вимагали від влади погодження документів на заготівлю дров. Протягом весняно-літнього періоду під час якого мали відбутись погодження документів, щоб місцеве населення мало можливість заготовити для себе дрова, жодних дій не було зроблено. Навпаки, головою Закарпатської обласної ради Олексієм Петровим, за кошти місцевих князків контрабандистів та лісорубів заблокована робота Ужанського НПП, шляхом особистого лобіювання на призначення директором Ужанського НПП невідповідної особи Сойми Андрія Дмитровича – представника клану лісорубів-браконьєрів Рахівського району https://www.bbc.com/ukrainian/features-53162688, https://trubyna.org.ua/novyny/60453/, який підробивши довідку про стаж роботи (КП №12021078070000014) незаконно був допущений до участі у конкурсному відборі на заміщення вакантної посади директора Ужанського НПП, оскільки не має стажу роботи на керівних посадах 5 і більше років, що було обов’язковою вимогою до кандидатів, в результаті чого Ужгородським адміністративним судом 6 липня 2021 року визнано протиправним та скасовано рішення постійно діючої комісії частині визначення переможцем конкурсного відбору керівника Ужанського національного природного парку Сойму Андрія Дмитровича.
На початку серпня 2021 року відбулось чергове засідання науково-технічної ради Ужанського НПП на якому відповідно до вимог законодавства погоджені санітарні рубки та рубки пов’язані і не пов’язані з веденням лісового господарства, деревина від яких буде віддана населенню, на 2021 рік по Ужанському НПП 1920 куб.м., по ДП «Великоберезнянське ЛГ», території, що входять до складу Ужанського НПП без вилучення у постійних землекористувачів 3463 куб. м. та на 2022 рік 6584 куб.м.
Постійними лісокористувачами до Міндовкілля був поданий вичерпний перелік необхідних документів для погодження лімітів, але бюрократи його не погодили.
Однак, найбільш цинічним явищем у цій ситуації є те, що заблокована робота по виконанню Державної програми Президента України «Велике будівництво», оскільки в ліміт включена вирубка небезпечних дерев вздовж дороги державного значення Львів-Самбір-Ужгород, через, що уже другий рік не можуть розпочатись роботи з ремонту дороги на ділянці поблизу села Жорнава, єдина ділянка на 250 км. відтинку дороги Львів-Самбір-Ужгород, яка станом на сьогодні не відремонтована.
І в той час коли Президент України перебуває з робочим візитом за океаном представники ЙОГО ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ», які знаходяться у органах місцевого самоврядування на керівних посадах завдяки авторитету Президента продовжують дестабілізувати політичну ситуацію у регіоні та бити по рейтингу провладної партії, який на Закарпатті скоро впаде нижче 5 %.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.