На Закарпатті мешканці Дунковиці виступили проти незаконного будівництва УПЦ МП (документ)

На Закарпатті мешканці Дунковиці виступили проти незаконного будівництва УПЦ МП (документ)

В селі Дунковиці Іршавського району складається напружена ситуація через незаконне будівництво споруди Української Православної Церкви (Московський патріархат). 99% мешканців села є греко-католиками, але монахи з монастиря УПЦ МП з недалекого Сільця намагаються створити осередок московської церкви у Дунковиці. Один з монахів придбав занедбаний будинок на початку села нібито для своїх хворих матері та брата, але стало відомо, що там планується організувати монастир (чи скит). Священнослужитель вже встряє у побутові конфлікти з сусідами. Жителі Дунковиці зібрали понад 700  підписів (все населення Дунковиці складає біля 800 осіб) проти створення осередків релігійної організації, центр якої знаходиться в країні агресора.

Спочатку мешканці Дунковиці не були категорично проти будівництва, але законним шляхом, а тепер вже категорично проти, законні методи монах хоче обійти, тому ніякого будівництва, а тим більше московської церкви в період війни не дозволять.

Вчора до до представника УПЦ МП прийшли голова села, куратор з греко-католицької церкви, поліція, але він продовжує роботу. Люди обурені, готові протестувати. Навіть готові дорогу перекривати якщо їх підписи нічого не варті.

Нагадаємо, що жителі с. Дунковиця Іршавського району у квітні 2019 року заблокували рух транспорту через дорогу державного значення “Мукачево – Рогатин”. Люди вимагали скасувати рішення Івано- Франківського окружного адміністративного суду про заборону Службі автомобільних доріг у Закарпатській області підписувати договір із переможцем тендеру на поточний середній ремонт.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *