На Закарпатті існує ризик підкупу та фальсифікацій на виборах

биркович

Про це заявив  громадський діяч Віктор Биркович.

– Кандидатів багато, і чимало виборців просто дезорієнтовані. Останнім часом побутувала думка, що на вибори піде Віталій Кличко. Тепер, коли він вирішив усунутися на користь Петра Порошенка, його виборці швидше за все розпорошать свої голоси і, зокрема, віддадуть їх опонентам.

Якщо говорити про Закарпаття, то, зрозуміло, що тут в «УДАРу» своєї розгалуженої структури не було, лише кілька людей, керованих мукачівцем Балогою. І саме люди Балоги будуть вести боротьбу за Порошенка у нашому краї. Наприклад, виборчий штаб в Ужгороді вже очолив «смотрящий Балоги» і його кум Володимир Чубірко.

Порошенко – представник великого бізнесу, і його обрання суперечитиме принципу роз’єднання капіталів і державної влади. А саме це було лозунгом революцій – і 2004-го, і 2014 років.

Президент-бізнесмен завжди буде думати насамперед про свої корпорації та їхні надприбутки. Президентська зарплата у 14-15 тисяч гривень для людини, яка звикла до зовсім інших «цифр» і роками живе «на широку ногу» – це мізер, і він не відмовиться від бізнесових надходжень. Відтак буде лояльним до колег – бізнесменів-державних чиновників.

Порошенко позиціонує себе як представник Майдану, демократичного табору, але всі пам’ятаємо, що він був міністром в уряді Азарова. А присутність у владі в 2010-14 роках – один із ключових факторів люстрації, якої вимагають демократичні сили.

Також пам’ятаємо дружбу і прихильність Порошенка до Медведчука, він був у президії СДПУ(о), мав гарні стосунки з Кучмою. Порошенко також один із «любих друзів» і навіть кум Вік­тора Ющенка.

Зараз у багатьох «дежавю» – протиріччя між Порошенком і Тимошенко, наслідки якого уся країна відчула у 2005-му. Порошенка будуть підтримувати олігархи. На Закарпатті – Балога, тому що вони старі «любі друзі», по Україні – Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ та інші. Про те, що альянс Порошенка з Кличком було укладено під патронатом Фірташа у Відні, днями повідомила авторитетна «Українська правда».

З поверненням Конституції 2004 року відбулася зміна державного устрою – із президентського на парламентсько-президентський. Уряд і Верховна Рада зараз контролюються
БЮТом, тому в разі перемоги Порошенка буде дуже жорстка боротьба – «перетягнуть ковд­ру» він чи парламент з урядом. Це дуже негативно впливатиме на ситуацію в країні – і політичну, й економічну.

У ЗМІ була інформація, що у Відні Порошенко зустрічався з Фірташем і Балогою. Очевидно, домовилися, хто що робитиме і, відповідно, що отримає у разі перемоги. Такі домовленості в олігархів – як комерційний контракт.

Свого часу Тимошенко розірвала газові угоди, зав’язані на вигоду Фірташа. Уряд Ти­мошенко скасував рішення уряду Януковича про виділення 350 га землі для дачі Балоги біля Синяка. У 2011 році, уже за Януковича-президента, цю землю знову повернули Балозі-міністру. Також загальновідомо, що балогівський ЄЦ під різними сценаріями працював на перемогу Януковича – як президента, так і в парламенті.

На Закарпатті всі штаби Порошенка діятимуть на базі балогівських структур і людей Єдиного Центру. І сценарії будуть такі ж, як раніше: корупція, прямий підкуп виборців, фальсифікації. Тому зараз бачимо таку жорстку боротьбу Балог за посади, особливо у правоохоронних органах, усі ці люстраційні «карнавали», «кукловодство». Хто буде контролювати силовиків, той зможе не боятися покарання за фальсифікації на виборах.

Щодо рейтингів. Це дуже відносна річ. За кілька днів будь-який рейтинг може як кардинально вирости, так і обвалитися. Було б чесно і демократично, якби Порошенко зараз знявся з виборів на користь Ольги Богомолець. Це жінка, яка справді з першого дня працювала на Майдані, не має за собою ніякого шлейфу старих гріхів чи корупції, відповідає всім вимогам і сподіванням, які покладають на главу держави жителі і Західної, і Центральної, і Східної України.

А якщо пройде Порошенко, Закарпаття знову буде віддане на абсолютний відкуп Балогам. Які будуть наслідки – усі ми вже проходили. Знову все буде робитися тільки в інтересах збагачення «сім’ї» та оточення.

Назар Цифра, газета “Унґвар”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

3 відповіді до “На Закарпатті існує ризик підкупу та фальсифікацій на виборах”

  1. Шановний Назаре! Не зрозуміло чому Ви так боїтеся Порошенка? Адже він є найбільш авторитетнішою, досвідченою та достойною особою із всіх 23 зареєстрованих кандидатів, тим паче із великим досвідом дипломатії,що дуже необхідно Президенту,як гаранту Конституції України. Тільки він і лише він один може вивести Україну на світовий рівень розвитку. Відносно Ю.Тимошенко,то вона вже була у керівництва державою і що зробила корисного? Буквально нічого,крім збагачення своїх власних ставок. Та тільки у британських банках у неї зареєстровано 85 рахунків,на яких значиться мільярди доларів США. А на одному із рахунків на ім”я ЄЕСУ у цієї вертихвостки налічується 40 млн.фунтів. Про це Вам відомо? Проте вона є великою брехункою,бо правду ніколи не говорить і навіть про ці величезні ставки не зазначила в декларації про майновий стан за 2013 рік. У ній навіть не вказала,якою володіє нерухомістю,а всі українці переконалися неодноразово,які в неї хороми. Зовсім не гірші за Януковича. Крім того вона є раніше судимою,а судимим не місце обіймати посаду глави держави, по яких би мотивам засуджена не була. Одним словом зек є зек. Уже один раз зек керував державою і до чого докерувався ми всі пересвідчилися. Тому не треба народу вішати локшину на вуха і ля-ля-кати. Народ України повинен сам зробити для себе правильний вибір.

  2. віктор биркович дуже чітко спрогнозував що при участі клану балог на стороні порошенка приведе до різкого падіння і так НЕ стабільного рейтингу петра порошенка. асоціація для виборця балоги і порошенка приведе до негативного відношення і до політпроекту “солідарність”. на сьогодні і останні років 10 реальний рейтинг балог і все що з ними звязано 2%. а всі інші цифри на виборах це підкуп виборців, фальсифікація виборів у контрольованих комісіях при конролі корумпованих бездіяльних правоохоронних органах.

  3. правильна позиція бирковича. але фальсифікацій масштабних і впливових на наступних виборах не буде бо буде принятий закон про відповідальність за підкуп і фальсифікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *