На Закарпатті банк з російським капіталом фінансує екологічний проект “Чиста вода, щаслива Тиса”

На Закарпатті банк з російським капіталом фінансує екологічний проект “Чиста вода, щаслива Тиса”
Закарпаття знаходиться в центрі великої геополітичної гри і намагання впливати на процеси в краї набувають різних форм, в тому числі у вигляді екологічної допомоги Україні. Завданням ЗМІ є підсвічувати такі процеси, даючи зрозуміти усім заінтересованим сторонам, що Україна в курсі подій і може швидко реагувати у випадку доказів, що екологічна ініціатива стає інструментом політичного впливу на процеси в найзахідніщій точці України.
Програма «Чиста вода, щаслива Тиса» започаткована за підтримки Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) дала можливість професіоналам розпочати комплексне очищення річки Тиса та її заплави, залучаючи місцевих мешканців прирічкових населених пунктів та проводячи з ними роз’яснювальну і просвітницьку роботу.
Метою проекту було підняти екологічні питання на міжнародному рівні, зберегти природні ресурси Тиси та збагатити базу знань про охорону річок інноваційними розумними рішеннями та досвідом експедиції.
Результатом проекту стало створення карти забруднень Тиси Clear Tisza та мобільного додатку TrashOut. Детальніше: https://kszgysz.hu/…/a-forrastol-a-torkolatig…
І все б було добре, але… Вже два роки ця експедиція фінансується Міжнародним Інвестиційним банком. Членами Банку є Російська Федерація, Республіка Болгарія, Угорщина, Соціалістична Республіка В’єтнам, Куба, Монголія, Румунія, Словацька Республіка, Чеська Республіка.
Головна мета банку – сприяння інтеграції економік країн-членів Банку з метою підтримки умов збалансованого та інклюзивного зростання, конкурентоспроможності національних економік з опорою на історичні зв’язки, що склалися.
Штаб-квартира Банку знаходиться у Будапешті (https://iib.int/ru/about)/
Сам банк очолює громадянин Росії Микола Косов, нагороджений орденами «За заслуги перед Вітчизною» 4 ступеня , орденами Олександра Невського, орденами Пошани, орденом « За заслуги перед Вітчизною» 1-го і 2-го ступенів ( https://iib.int/ru/directorate/2)/
«Политика предоставления природоохранных грантов является неотъемлемой частью деятельности МИБ с 2015 года. Данный проект представляет для нас особую важность. Огромная работа, которая ведется его участниками уже 2 года подряд, имеет большое значение для экологии реки Тиса, всего бассейна Дуная, и, как следствие, для Черного моря. Нельзя недооценить проект «Чистая Вода. Счастливая Тиса» и с точки зрения его трансграничного характера, ведь река эта протекает в пределах сразу трех европейских государств-акционеров нашего Банка, – отметил Николай Косов, Председатель Правления МИБ. – Мы удовлетворены результатам, которые участникам проекта удалось достичь за истекшие два года и намерены превратить эту программу в нашу первую долгосрочную природоохранную инициативу в регионе Центральной и Восточной Европы. Мы продолжим оказывать поддержку «Пластиковому кубку». В настоящий момент с организаторами уже проводятся консультации относительно дальнейших направлений развития проекта. Международный Инвестиционный Банк выделит дополнительную финансовую помощь инициативе уже в будущем году».
  На фото: Голова правління МІБ Микола Косов
За матеріалами ФБ спільноти “Українське Закарпаття”
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *