На Закарпаті відкриють VI-ий міжнародний форум по транскордонному співробітництву

На Закарпаті відкриють VI-ий міжнародний форум по транскордонному співробітництву

Україна словаччина“Прикордонні діалоги 2015” відбудуться:

25 листопада 2015 р. – м. Ужгород, «Галерея ІЛЬКО»

26-27 листопада 2015 р. – м. Кошице, готель «Yasmin»

Зміцнення зв’язків між сусідніми країнами та їх громадянами, економічна співпраця, розвиток туризму і міжнародної торгівлі, покращення спільного менеджменту природних ресурсів, підтримка зайнятості та рівності можливостей на місцевому рівні і водночас безпечний рух громадян через кордони та в прикордонних областях, спільні заходи, більш інтенсивне взаємне ознайомлення – все це приносить діюче транскордонне співробітництво, важливість якого Словацька Республіка вже давно усвідомлює і посередництвом різних програм чи проектів підтримує.

Про те, як використати широкоспектральний потенціал транскордонного співробітництва в рамках Європи та попередній досвід, можливості і приклади фінансування транскордонних заходів, про завдання мас-медій чи громадянської співпраці, в тому числі про майбутнє Карпатського регіону чи співпраці країн В4 із Україною, обговорюватимуть учасники міжнародної конференції під назвою: “VI-ий міжнародний форум по транскордонному співробітництву “Прикордонні діалоги 2015″ в більш широкій Європі”, організованого Урядом Словацької Республіки у співпраці із Норвезьким Баренцовим секретаріатом, Генеральним консульством Словацької Республіки в Ужгороді, Національним інститутом стратегічних досліджень в Ужгороді та Інститутом стабільності і розвитку в Празі. Конференція, відкриття якої привітає Міністр економіки Словацької Республіки Вазіл Гудак, відбудеться 24 – 27 листопада 2015 року в м. Кошице та м. Ужгороді, серед високопоставлених осіб будуть присутні: державний секретар МЗС Королівства Норвегія пані Елсбет Тронстад, державний секретар МЗС Словацької Республіки пан Іґор Слободнік, запрошення мала б прийняти і перший державний секретар МЗС України пані Наталія Галібаренко. Окрім згаданих високопосадових державних представників також свою участь підтвердили більше 100 експертів в галузі транскордонного співробітництва з усієї Європи.

Конференція стане логічним продовженням першого словацько-українського форуму, який за участі пана Іґора Слободніка відбувся у травні цього року в м. Києві, де були обговорені питання поглиблення співпраці між Україною та Словаччиною. На актуальний стан транскордонного співробітництва вплинуло чимало факторів, а досить часто й перешкод, що впливає на розвиток прикордонних регіонів та визначає їх майбутнє. Конференцію присвячено детальному аналізу цих детермінуючих факторів та вельми важливим питанням формування нової якості транскордонного співробітництва України з посиланням на європейські інституційні стандарти, норми та засади, що дадуть новий імпульс транскордонному співробітництву України з країнами із спільними кордонами.

Організатор конференції – Уряд Словацької Республіки – являється керівником програми транскордонного співробітництва, фінансованої з Норвезьких грантів та державного бюджету Словацької Республіки в рамках програмного періоду 2009 – 2014. Програму спрямовано на словацько-українську співпрацю, а також сприяння розвитку особистих контактів між людьми. Одночасно це полегшує обмін досвідом та передовою практикою проектів транскордонного співробітництва між Норвегією та Словаччиною, та створення мереж в Європі. В рамках двох тендерів, згаданої програми, буде розроблено близько 40 проектів вартістю більше, ніж 15 млн. євро – 18 проектів вже реалізовується.

 

Програму конференції можна знайти на сторінці:  http://www.eeagrants.sk/6945/cezhranicna-spolupraca/

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *