На Виноградівщині відбулася урочиста Архієрейська Служба Божа з нагоди 100-річчя від дня народження Владики Івана Маргітича

На Виноградівщині відбулася урочиста Архієрейська Служба Божа з нагоди 100-річчя від дня народження Владики Івана Маргітича
6-го лютого з нагоди 100-річчя від дня народження Владики Івана Маргітича, у с. Боржавське Виноградівського деканату, відбулася урочиста Архієрейська Служба Божа, яку очолив Високопреосвященніший Ігор (ВОЗНЯК), ЧНІ, архієпископ-митрополит Львівський, якому співслужили : Преосвященніший Владика Ніл (ЛУЩАК), Апостольський адміністратор Мукачівської Греко-католицької єпархії, Преосвященніший Василь (ТУЧАПЕЦЬ), ЧСВВ, екзарх Харківський та велика кількість священнослужителів нашої єпархії та гостей.
Під час проповіді, Владика Ігор пригадав присутнім основні моменти з історії життя Владики Івана Маргітича. В першу чергу наголосив проповідник на тому, що Владика Іван мужньо відповів на поклик Господа, поступив до семінарії та прийняв Тайну Священства у неодруженому стані. Однак, Владиці Івану не довго довелось служити Господу та людям свого народу у звичних для нас умовах, адже вже через декілька років після свячення, він був вигнаний працівниками КДБ з парафії в м. Рахові. Однак, і на цьому його страждання за віру Христову не закінчилось. Повернувшись до батьківського дому в с. Боржавське переслідування продовжилось але нескорений священник почав проповідувати живе Євангеліє, катехизувати молодь, уділяти вірним святі Тайни підпілля попри офіцінйні заборони та погрози у свою адресу.
Працівники КДБ намагались будь-яким способом переконати Владику аби він зрадив свою віру та підписався на перехід до Російської Православної Церкви. Муж віри, Владика Іван не погодився, за що, був засуджений до 25-ти років ув’язнення в таборах Сибіру. Незважаючи на нелюдські умови, в яких перебували в’язні ніщо не зламало їхню віру в Христа. Повернувшись додому Владика продовжив підпільну діяльність, яку проводив на теренах Закарпаття, а з початку 80-х років запровадив навчання семінаристів у підпільній семінарії для їхнього подальшого висвячення.
В часи Горбачовської “перебудови”, Владика Іван разом з іншими Єпископами греко-католицької Церкви активно працював над вирішенням питання легалізації Церкви, яка офіційно була знищеною та забороненою але яка жила, в якій священники служили Літургії та народжувались нові монаші та священничі покликання.
Таємно отримавши єпископську хіротонію, владика Іван Маргітич продовжив своє єпископське служіння вже у вільній та легалізованій греко-католицькій Єпархії в незалежній Україні. 2003 року, під час Літургії Владика Іван Маргітич відійшов до Господа служінню якому присвятив усе своє життя. Останки єпископа захоронені в крипті греко-католицької церкви Покрова Пресвятої Богородиці в його рідному селі – Боржавське.
На останок проповіді, Владика Ігор закликав усіх вірників приступити з молитвами перед мощами Народного Єпископа особливо зараз під час війни в Україні, просячи про його заступництво перед Господом.
Після святкової Літургії, у крипті Свято-Покровського храму, архієреї з духовенством відслужили панахиду за Слугу Божого Преосвященного владику Івана Маргітича.
Іподдиякон Павло Чекета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.