На Воловеччині через бездіяльність служби у справах дітей суд може виселити вчительку із 3 дітьми

суд26.09.2016 р. о 13:30 у Воловецькому районному суді Закарпатської області під головуванням судді Вотьканич В.А. має відбутися чергове судове засідання в справі щодо позбавлення права користування житлом та зняття з реєстраційного обліку Людмили Маврер, яка проживає на законних підставах разом із трьома малолітніми дітьми в будинку в с.Лази Воловецького району.
Минуле судове засідання 16.09.2016 р. не відбулося через неявку без поважних причин в суд органу органу опіки та піклування Воловецької РДА, а саме начальника служби у справах дітей Шуста М.Д., яка мала надати до суду письмовий висновок, що виселення матері із будинку, де вона проживає з трьома малолітніми дітьми, не порушуватиме їх права, про що вона заявляла усно в попередньому судовому засіданні.
Відтак, суд оголосив перерву і своєю ухвалою зобов’язав з’явитися на наступне засідання, тобто в понеділок 26 вересня, представника служби у справах дітей Воловецької РДА із відповідним висновком щодо наявності порушення прав дітей у разі задоволення судом такого позову.
Людмила місцева вчителька, позитивно характеризується як в школі, так і в селі.
Її чоловік постійно на заробітках, який не бажаючи конфліктувати із батьками фактично самоусунувся від процесу виховання дітей, наймолодшому з яких 6 років.
Людмила проживає вже 15 років з дня одруження в одному із будинків, які належать батькам чоловіка, які не злюбивши її, намагаються всіма методами розлучити їх сім’ю та виселити з єдиного житла, шляхом постійних сварок та навіть застосування сили.
В останній час ці батьки навіть почали вдаватися і до очевидно протиправних дій. А саме, поки їх син на заробітках, вони неодноразово подавали позов про розірвання шлюбу від його імені, підробивши його підпис, а коли той дізнавався про це, відразу повертався і забирав заяву із суду. Про що свідчать і наявні в Людмили довідки з місця роботи чоловіка, згідно яких в дні подачі заяв до канцелярії Воловецького райсуду його фізично не могло бути там, оскільки він був в цей час офіційно на роботі за межами області.
Наразі свекр із сверкрухою вирішили вже піти далі, подавши вже позов про виселення нелюбимої невістки з єдиного житла, намагаючись при цьому зробити своїх же трьох онуків фактично безхатьками.
Досить кричущим фактом є те, що не зважаючи на цей тривалий спір за житло та наявні відомості про несприятливі умови для проживання, які створюють батьки чоловіка фактично дітям через постійні сварки з їх матір’ю, служба у справах дітей Воловеччини жодного разу не виїжджала на місце обстежити умови їх проживання. Що свідчить про пряму протиправну бездіяльність органу, що покликаний захищати права та інтереси дітей.
Представники Людмили, Лариса Холмогорова та Мяр’яна Чундак, зазначають, що це безпрецедентний випадок в судовій практиці, коли Орган опіки та піклування, який вони залучали як третю сторону на боці Відповідача, тобто матері з дітьми, фактично став на бік Позивача, підтримавши в суді їх позивну заяву про виселення, не зважаючи на її абсурдність. І це при тому, що жодного разу цей орган навіть не перевірив умови проживання дітей та достеменно знає, що батько дітей завжди перебуває на заробітках, тому не може фізично брати участь у їх вихованні.
В зв’язку з чим Людмила вже подала до Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України та Голови Воловецької РДА відповідну скаргу на службову недбалість представника органу опіки та піклування РДА Шуста М.Д..
Я, як громадський правозахисник, направив дану скаргу і до Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба з проханням втрутитися в цю ситуація, вжити всіх заходів щодо захисту прав цих дітей та притягнути начальника служби у справах дітей Воловецької РДА Шуста М.Д. до відповідальності. Оскільки, згідно Принципу №6 Декларації про права дитини від 20 листопада 1959 року, ратифікованої Верховною радою України та ст.160 Сімейного кодексу України, визначено, що діти можуть бути розлучені з матір’ю тільки у виняткових випадках, а у разі скасування судом реєстрації в єдиному наявному житлі, жінка разом з трьома малолітніми дітьми залишиться, по суті, безхатьками.
Віталій Грегор, громадський правозахисник,
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *