На Тячівщині гучно відсвяткували День добросусідства між Україною та Румунією (фото)

На Тячівщині гучно відсвяткували День добросусідства між Україною та Румунією (фото)

У суботу, 22 квітня, на Тячівщині у мальовничому селі Нижня Апша відбувся українсько-румунський День добросусідства. На початку керівники Закарпаття – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс з хлібом-сіллю зустріли офіційну делегацію на чолі румунських повітів Марамуреш та Сату Маре у пункті пропуску «Солотвино-Сігет Мармацієй».

Потім, переїхавши до школи с.Нижня Апша, учасників свята радо вітали тамтешні мешканці, художні колективи краю та із сусідніх повітів Румунії. Зі сцени з вітальних словом до присутніх звернулися очільники Закарпаття, префект повіту Марамуреш Себастіан-Міхай Лупуц, префект повіту Сату-Маре Дарус Філіп, голова повітової ради Марамуреш Зетя Габріел та голова повітової ради Сату-Маре Потакі Чобо, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та інші.             – Українців і румунів, крім кордону, розділяють погані дороги й річки. Дороги ми зараз інтенсивно ремонтуємо, а річки контрабандисти долають навіть без мостів, – жартівливо розпочав свою промову на румунській мові Геннадій Москаль. – Якщо ж серйозно, то Закарпаття, Марамуреш і Сату-Маре мають багато спільного – наприклад, традиції, пісні і хороші люди. Сьогодні ми в цьому переконаємося. Щиро бажаю всім гарного свята! Слава Україні! Слава Румунії!

– Буна зіва, шановні сусіди! Дозвольте від імені депутатів обласної ради та від себе особисто сердечно привітати вас із цим чудовим, майже родинним святом – Днем добросусідства! Побажати міцного здоров’я, успішного звершення всіх ваших задумів і планів в ім’я подальшого зміцнення і розквіту України і Румунії. Щоб з кожним роком все вагомішим був внесок наших прикордонних регіонів у розвиток економічного і культурного розвитку двох сусідніх держав. Приємно те, що тут, на цьому прекрасному святі зустрілися не тільки представники влади, а давні друзі, родичі, знайомі, що додає вагомості нашому партнерству. Бо саме дружні та родинні зв’язки цементують бажання громад жити в мирі та злагоді. Тут ми ділимося не тільки побажаннями один з одним, а й успіхами та планами на майбутнє, шукаємо точки дотику, що і як нам треба разом зробити, аби наша спільна гордість – Карпати і Тиса радували народи України і Румунії, людей усієї Європи – красою та багатствами, – наголосив у своєму виступі Михайло Рівіс.

Румунські гості відзначали, що в Україні шанують працелюбних братів-румунів, їхню мову, самобутні традиції і звичаї. Потрібно й надалі сприяти, аби румуни й українці їздили одні до одних в гості, вільно і щасливо спілкувалися, розвивали народне мистецтво, збагачували багатовікові звичаї і традиції.

Після офіційних виступів Геннадій Москаль разом з румунськими префектами в урочистій обстановці підписали «Програму спільних дій Закарпатської ОДА, префектури повіту Марамуреш та префектури повіту Сату-Маре на 2018 рік». Також було підписано угоду про співробітництво сільських голів Ваду Ізей Влашин Петру та Хижа – Іваном Гайдуком.

Далі відбулися масові гуляння, перед гостями виступили фольклорні колективи обох країн, також кожен присутній мав нагоду оцінити твори народних умільців, продегустувати національні страви та напої, представлені з різних районів Закарпаття.

Прес-служба Закарпатської облради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.