Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

На Тячівщині сільради кинулися дерибанити землю

земляВ ході журналістського розслідування стало відомо про суттєві грубі порушення деякими сільськими радами Тячівського району Закарпатської області містобудівельного законодавства та розтрату ними бюджетних коштів в великих розмірах.

                        Мова йде про такі села Тячівщини, як Руське Поле, Вонігово, Ганичі та Чумалево, виконавчі органи сільрад яких всупереч встановленому чинним законодавством порядку, грубо порушили процедуру розробки і затвердження основоположної містобудівної документації – генерального плану, який власне визначає принципові вирішення стратегії розвитку, планування, забудови  та іншого використання території будь-якого населеного пункту.

                        Відтак, за наявними в редакції документами, стало відомо, що за результатами засідання колегії Управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА 12.12.2014 р. встановлені грубі порушення сільськими радами вищезазначених населених пунктів статей 17, 19, 20 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”, Постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 „Про затвердження порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації на місцевому рівні”, ДБН Б.1.1-15:2012 „Склад та зміст генерального плану населеного пункту”. Про зазначені порушення та необхідність їх негайного усунення головами відповідних сільрад наголошувалось також і на чергових засіданнях нарад Тячівської райдержадміністрації за участі головного архітектора Закарпатської ОДА 24.12.2014 р. та 13.02.2015 р.

             Відповідно до п. 1.4 «Порядку розроблення містобудівної документації», затвердженого наказом Мінрегіонбуду України від 16.11.2011  №290, здійснення контролю за розробленням  або  внесенням  змін  до містобудівної документації забезпечують замовники — органи місцевого самоврядування. А згідно до ч.4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет; несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

             Однак, як вдалося встановити, жодних дій головами сільрад спрямованих на повернення у правове русло не вчиняються і навпаки правопорушення в містобудівній сфері тривають по сьогоднішній день.

            Відтак, станом на сьогодні, вказаними органами місцевого самоврядування виготовлено генеральні плани території без врахування державних інтересів та без розгляду архітектурно-містобудівною радою. Більше того, за наявною інформацією, окремі сільради Тячівщини, із числа вищезазначених, з грубим порушенням порядку вже затвердили генеральні плани на своїх сесіях та почали процедури передачі земельних ділянок громадянам та юридичним особам у користування в межах населених пунктів для містобудівних потреб. Серед таких очевидних порушень є, наприклад, вже проведені обов’язкові громадські слухання щодо врахування громадських інтересів без залучення всіх зацікавлених осіб та органів; затвердженні генплани, за відсутності всіх необхідних на те погоджень; явно завищена вартість розробленої містобудівної документації даних населених пунктів.

             Тобто, відповідно до чинного законодавства, за умови відсутності належним чином оформлених генеральних планів, планів зонування або детальних планів забудови населених пунктів, є неприпустимими дії будь-яких місцевих рад з передачі земельних ділянок, оскільки це завдає збитки не лише державі, а й територіальним громадам, а відтак, громадянам, що проживають в цих населених пунктах.

            Також постає і інше досить логічне та обґрунтоване питання – чи мали взагалі проектні організації, що розробляли генплани даних населених пунктів, відповідних сертифікованих та кваліфікованих спеціалістів-архітекторів, оскільки порушення ними допущені практично на початковій  (первинній) стадії розробки містобудівної документації. А сам факт замовлення виконавчими органами даних сільрад робіт на розроблення головної основоположної містобудівної документації для своїх населених пунктів, в таких фактично непрофесійних організаціях, із завідомо завищеною вартістю таких робіт, може свідчити про корупційні схеми у відповідних сільрадах, з виведення бюджетних коштів, наприклад, шляхом отримання неправомірної вигоди посадовими особами у виді так званих „відкатів”.

             Сподіваємось, що правоохоронні органи, зважаючи на такі очевидні і грубі порушення законодавства посадовими особами вказаних сільрад Тячівщини, пов’язані з розтратою бюджетних коштів в особливо великих розмірах, що завдають в такий складний соціально-економічний час для країни прямі збитки державі та громадянам, можуть дестабілізувати ситуацію в Закарпатській області в цілому, чи будуть вжиті всі необхідні негайні заходи для припинення даних правопорушень та притягнення винних до відповідальності.

Loading...

Comments:

3 Comments

  1. Дійсно у Тячівському районі має місце ситуація, щодо неправомірної процедури розроблення та затвердження, деякими сільрадами, генеральних планів населених пунктів. Щодо відкатів напевно будуть розбиратися правоохоронці. Але цікавим фактом є і те, що там існує “місцева мафія” в особі асоціації сіл району та чинного т.в.о.голови РДА. Замість того щоб направити в павове русло та відкорегувати генплани , як їм радилося на відомій нараді 13.02.15, що проводив Заступник голови РДА Каганець та головний архітектор області Пігуляк, вони вирішили йти в наступ. 5.03.15 у Закарпатській облдержадміністрації з”вився, явно замовлений Гублем, лист т.в.о. голови Тячівської РДА Йовдія з висловленням притензій до роботи головного архітектора області Пігуляка. Тепер ще одного хорошого фахівця, звільнять з роботи замінивши на якогось чергового архітектора-підлабузника ( холуя). Отож дерибан землі стане можливим вже в усій області, оскільки мафію насправді очолює обласний очільник Губаль, а органи архітектури області є , хоч ослабленою земельними лоббістами, але дієвою завадою цьому.

  2. Стаття без автора . Не хватило сміливості чи совісті, скорше совісті. Але і так всім відомо що автор статті О.П. Маркова. А газета лише виконавець замовленя. Обливаючи брудом всіх навколо себе вже не зайдете людину в районі хто скаже, що ви професіонал або порядочна людина. На рахунок деребану грошей та створення умов для спрямування фінансових потоків до ваших рук треба ще повчитися. Цікаво чи на зарплату районного архітектора ваша сім”я утримує 4 тойоти (кожному члену сім”ї по тойоті – девіз сім”ї Поковби-Маркові).

  3. Першій коммент також Маркова сама написала. А другий – істина і ПРАВДА! А правду не гріх ще раз прочитати:
    Стаття без автора . Не хватило сміливості чи совісті, скорше совісті. Але і так всім відомо що автор статті О.П. Маркова. А газета лише виконавець замовленя. Обливаючи брудом всіх навколо себе вже не зайдете людину в районі хто скаже, що ви професіонал або порядочна людина. На рахунок деребану грошей та створення умов для спрямування фінансових потоків до ваших рук треба ще повчитися. Цікаво чи на зарплату районного архітектора ваша сім”я утримує 4 тойоти (кожному члену сім”ї по тойоті – девіз сім”ї Поковби-Маркові).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *