На стіні обласної бібліотеки в Ужгороді відтворили поетичний мурал, знищений росіянами на Луганщині

На стіні обласної бібліотеки в Ужгороді відтворили поетичний мурал, знищений росіянами на Луганщині

Мистецький проєкт присвятили вимушеним переселенцям.

Мистецьке об’єднання «Bet On Art», засновниками якого є жителі Луганщини і які наразі тимчасово проживають на Закарпатті, представили проєкт «Мистецьке переродження: старобільський мурал в Ужгороді». У 2020 році спільно з партнерами вони створили у м. Старобільську Луганської області мурал на вірш «Пливи рибо, пливи..» з арт-буку українського письменника, старобільчанина Сергія Жадана. На жаль, з початком повномасштабної війни мурал було знищено росіянами.

Частина команди «Bet On Art» сьогодні проживає в Ужгороді та хоче зробити свій внесок в покращення ситуації. За підтримки ГО «Простір молоді» вони створили соціально-культурний проєкт “Мистецьке переродження”, в рамках якого відтворили знищений мурал на одній зі стін Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка. Таким чином організатори спробували перенести атмосферу Луганщини і підтримати українців, які сьогодні вимушено перебувають на Закарпатті.

Малюнок створили студенти Закарпатської академії мистецтв під керівництвом заслуженої художниці України Людмили Корж-Радько.

Учора, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, проєкт офіційно презентували.

Презентацію проєкту супроводжували виступи музикантів, поетів із різних регіонів України. Також організатори підготували фотовиставку, а сам Сергій Жадан надіслав учасникам події вітальне відео-звернення.

За задумом, засобами мистецтва команда мала на меті покращити міжрегіональну мистецьку взаємодію та співробітництво, популяризувати сучасну українську культуру між діячами різних сфер у час кризи, а також інтегрувати ВПО, які проживають в Ужгороді. «Цей мурал – приклад мистецького соціокультурного єднання Сходу і Заході України», – пояснив один із організаторів Сергій Летучий.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.