На Рахівщині стартувала “Велика битва різьбярів” (ФОТО)

На Рахівщині стартувала “Велика битва різьбярів” (ФОТО)

Учора, 30 липня, у селищі Великий Бичків Рахівського району на території “Алеї Різьби” відбулося урочисте відкриття “Великої Битви Різьбярів. У святі взяли участь виконуючий обов’язки голови Рахівської районної ради Іван Копич, депутати районної ради Юрій Сас та Лілія Ільчук, начальник відділу культури Володимир Шепета, представник Великобичківської селищної ради Валентина Божук, священнослужителі, різьбярі та інші гості.

Під звуки трембіт учасники розпочали грандіозне дійство, яке триватиме з 30 липня до 4 серпня. В останній день заходу (субота, 4 серпня) відбудуться фінальні змагання та визначення переможців.

Після привітальних слів в.о голови районної ради Івана Копича та співорганізатора дійства Юрія Саса, священнослужитель провів молитву та благословив майстрів на добру справу, а місцеві рятувальники провели інструктаж щодо правил безпеки.

Опісля офіційної частини майстри приступили до творчого процесу. Як розповідають організатори змагань, у цьогорічному заході зареєструвалося вже 20 учасників з різних куточків західної України.

З 30 липня до 3 серпня кожен з майстрів за допомогою бензопили та стамесок буде створювати унікальні фігури на «Алеї різьби», а в суботу 4 серпня учасники позмагаються між собою у фінальних змаганнях “Велика Битва Різьбярів”, де кожен з них за 4 години повинен буде створити фігуру з дерев’яного матеріалу.

«Метою даного заходу є популяризація, відродження і збереження такого притаманного для Гуцульщини виду ремесла як різьбярства”, – коментує Юрій Сас.

Окрім того, на гостей чекає концертна програма та виставка-продаж робіт народних промислів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *