На одній з виборчих дільниць Воловеччини члени комісії проголосували раніше 8 години

За інформацією спостерігачки ОПОРИ, на дільниці у селі Підполоззя (№210158, Воловецький район, округ №70, центр – місто Свалява), члени дільничної виборчої комісії самі видали собі бюлетені та проголосували ще до 8 години ранку.

Саму ж дільницю, за словами спостерігачки, відкрили для виборців вчасно, о 8:00. Крім того, як зафіксувала спостерігачка, контрольні талони до скриньок було вкинуто вже наприкінці ранкового засідання дільничної виборчої комісії.

Також маленькі переносні скриньки на цій дільниці розташовані біля урн, однак не отворами до низу, як це передбачено частиною 10 статті 75 Закону України “Про вибори Президента”.

Відповідно до частини 1 статті 75 Закону України “Про вибори Президента”, голосування проводиться у день виборів та у день повторного голосування з 8 до 20 години. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці.

Також згідно з частиною 10 статті 75 цього ж Закону, голова дільничної виборчої комісії на засіданні комісії перед початком голосування надає для огляду членам дільничної виборчої комісії, присутнім кандидатам на пост Президента України, їх довіреним особам, офіційним спостерігачам, представникам засобів масової інформації по черзі всі наявні на виборчій дільниці виборчі скриньки. Після огляду кожної скриньки вона пломбується або опечатується печаткою дільничної виборчої комісії, після чого у неї опускається контрольний лист, у якому зазначаються номер територіального округу або позначення, що він є закордонним, номер виборчої дільниці, час його вкидання у виборчу скриньку, підписи голови, заступника голови, секретаря та інших членів дільничної виборчої комісії, кандидатів, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів, які присутні при цьому. Контрольний лист підписується цими особами, їхні підписи скріплюються печаткою комісії. Після вкидання контрольного листа голова комісії надає для огляду наступну виборчу скриньку і проводить з нею ту ж процедуру. Після опечатування останньої виборчої скриньки та вкидання до неї контрольного листа і встановлення великих (стаціонарних) виборчих скриньок на відведені для них місця виборча дільниця вважається готовою до проведення голосування. Малі (переносні) виборчі скриньки розміщуються у приміщенні для голосування отворами для бюлетенів вниз у полі зору членів комісії та інших осіб, присутніх на виборчій дільниці під час голосування відповідно до вимог цього Закону.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *