На Мукачівщині чоловік упав у крижану воду – його вдалося врятувати

На Мукачівщині чоловік упав у крижану воду – його вдалося врятувати

Учора, в неділю, 5 грудня, о пів сьомої вечора на диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги поступив виклик з повідомленням про утоплення.

Людина, яка телефонувала, повідомила, що біля мосту у селі Великі Лучки з річки Латориця витягнули потерпілого у вкрай важкому стані.

На виклик виїхала лікарська бригада №708.

Як з’ясувалося, троє місцевих чоловіків пливли на човні і натрапили на корч. Човен перевернувся. Двоє спромоглися виплисти, а третього накрило перевернутим догори дном човном. Протягом пів години він перебував у крижаній воді. Мешканці села та перехожі допомогли витягнути його на берег.

На щастя, серед присутніх були люди, обізнані у наданні першої допомоги, і, за словами лікаря екстреної медичної допомоги Віталія Чоповді, саме це врятувало життя 55-річного Степана. До приїзду «швидкої» чоловіку робили штучне дихання, звільнили дихальні шляхи від багнюки та води.

На момент огляду лікарем медичної бригади чоловік вже не реагував на подразнення, був дуже холодний, тахікардія перевищувала 150 ударів за хвилину. Постраждалого негайно перенесли до автомобіля «швидкої», однак під час транспортування в нього зупинилося дихання. Медики діяли блискавично – лікар Віталій Чоповдя та фельдшер Тетяна Жабур приступили до реанімаційних заходів. І за декілька хвилин дихання відновилося. Одразу ж потерпілому почали інфузійне введення розігрітого до 40 градусів фізіологічного розчину. І вже за декілька хвилин стан пацієнта стабілізувався – тахікардія знизилася до 85-90 ударів за хвилину, чоловік опритомнів. Його доставили до приймального відділення Мукачівської ЦРЛ.

А вже на ранок, коли бригада «швидкої» поцікавилася самопочуттям «потопельника», з’ясувалося, що чоловік вже кілька годин як пішов додому. Жодних наслідків, які б становили небезпеку його життю, не було, інформує КНП “Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги” Закарпатської обласної ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *