На Мукачівщині вилучено понад 800 стебел маку (ФОТО)

Дільничні інспектори міліції з присадибної ділянки мешканців с.Кучава Мукачівського району вилучили 813 стебел снотворного маку. Пенсіонерів, які кілька років поспіль вирощують заборонені рослини на цей раз притягнуть до  кримінальної відповідальності.

макСкільки міліція не попереджає громадян, що вирощувати коноплі і велику кількість маку – це незаконна справа, за яку передбачена кримінальна відповідальність. Проте окремі краяни продовжують ігнорувати закон і влаштовують на своїх городах і присадибних ділянках справжні «наркоплантації». Одну з таких і виявили дільничні інспектори Андрій Гомонай та Михайло Котубей.

Господарів, які полюбляють потайки культивувати заборонені рослини, на жаль, вистачає і на Мукачівщині. Щоправда і на цей раз, коли працівники міліції спитали для чого громадяни вирощують заборонені рослини, селяни відповіли – для випічки та декоративного облаштування обійстя.

Про заборону та навіть кримінальну відповідальність за посіви маку, господиня знала,  проте розраховувала, що до неї не доберуться працівники міліції.

Всю наркоплантацію правоохоронці знищили. Вилучені 813 стебел снотворного маку направили на дослідження до Науково-дослідного експерно-криміналістичного центру при УМВС України в Закарпатській області, – повідомив начальник Мукачівського міського відділу  полковник міліції Віталій Шимоняк.

Слідчий міськвідділу за ознаками част.2 ст.310 Кримінального кодексу України відкрив кримінальне провадження. 58-літній жінці доведеться відповідати за незаконне вирощування снотворного маку, за що передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Триває досудове розслідування.

 Наталія Машіко

Мукачівський МВ УМВС

мак2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *