На Іршавщині введено карантин через спалах АЧС

На Іршавщині введено карантин через спалах АЧС

Через африканську чуму свиней територію мисливських угідь урочища «Китерів», «Гарасташ» на Іршавщині оголошено неблагополучними та накладено карантинні обмеження.

Днями відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Іршавській райдержадміністрації. Члени комісії розглянули питання про виникнення захворювання АЧС у дикої свині в урочищі «Китерів» та затвердили план заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней в урочищі «Китерів» за межами за межами села Хмільник . Про це повідомляє пресс-служба відомства.

Зазначається, що враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо АЧС на території України, з метою локалізації та недопущення поширення даного захворювання на території району та області надзвичайна комісія при Іршавській РДА прийняла наступне рішення:

– Оголосити територію мисливських угідь: урочища «Китерів», «Гарасташ»Кам’янського низового колективу Іршавського УТМР в неблагополучними та накласти карантинні обмеження згідно чинного законодавства:
– встановити зону захисту, що оточує межі епізоотичного осередку в радіусі 3 км.
– встановити зону нагляду в радіусі 10 км від межі зони захисту, в яку входять населені пункти: с. Хмільник, с. Воловиця, с. Богаревиця, с. Кам’янське.
– забезпечити проведення лабораторного моніторингу АЧС в дикій фауні в суміжних мисливських угіддях, у разі виявлення підозрілих у захворюванні чи хворих диких кабанів;
– рекомендувати мисливцям утриматися від утримання у власних дворогосподарствах домашніх свиней;
– забезпечити інформування населення щодо заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней шляхом виготовлення листівок та поширення їх у місцях масового скупчення людей в населених пунктах району;
– рекомендувати громадянам проводити дератизацію у власних господарствах в зоні нагляду. Трупи загиблих гризунів спалювати.

Крім того, було дано доручення Іршавському відділенню поліції. Зокрема йдеться про здійснення заходів щодо недопущення ввозу на територію району живих тварин та тваринницької продукції без відповідних супровідних документів.

Користувачам мисливських угідь (Іршавська РО УТМР):

– Знищити наявне поголів’я диких свиней в епізоотичному осередку, в безпечному місці, під контролем спеціалістів ветмедицини.
– Заборонити вхід на неблагополучну територію сторонніх осіб та в’їзд транспорту.
– За потреби та відповідно до вимог чинного законодавства провести регуляцію щільності популяції диких кабанів, включаючи державні та регіональні об’єкти природно-заповідного фонду.
– Проводити обстеження всіх лісових угідь на предмет виявлення хворих, підозрілих у захворюванні та загинувши диких свиней, у разі виявлення негайно інформувати ветеринарну службу району;
– Забезпечити відбір матеріалу для проведення лабораторного моніторингу АЧС в дикій фауні протягом мисливського сезону 2018-2019 років;

Також, Іршавській районній державній лікарні ветеринарної медицини доручено:

– проводити щоденно епізоотичне обстеження всіх дворогосподарств населених пунктів: с. Хмільник, с. Воловиця, с. Богаревиця, с. Кам’янське.
– вести контроль за знищенням поголів’я диких кабанів користувачами лісомисливських угідь у даних мисливських угіддях.
– продовжувати проведення масової роз’яснювальної роботи серед населення та власників господарств стосовно загрози занесення АЧС.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *