На Іршавщині відбудеться семінар з питань збереження культурної спадщини Закарпаття

На Іршавщині відбудеться семінар з питань збереження культурної спадщини Закарпаття

25 липня в актовому залі сільської ради с. Лисичово розпочне свою роботу обласний семінар-практикум з нематеріальної культурної спадщини Закарпаття «Збережемо традиції краю».

Мета семінару – забезпечити реалізацію Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, створення мережі фахівців з нематеріальної культурної спадщини, відповідно до реалізації грантового проекту за підтримки Українського культурного фонду «Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття».

Слухачі матимуть щасливу нагоду прослухати низку лекцій на різну тематику. Зокрема Василь Коцан, кандидат історичних наук розповість про традиційні ремесла і промисли Закарпаття, Роман Пилип, кандидат мистецтвознавства – про традиційний костюм та вишивку українців Закарпаття.

Про основні прозові жанри фольклору Закарпаття говоритиме Іван Хланта, кандидат філологічних наук, фольклорист.

Свої лекції також прочитають Олеся Павлюк, завідувач відділу міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої діяльності та народної творчості КЗ «ООМЦК» ЗОР, Віра Мадяр-Новак, етномузиколог, Олександр Коваль, викладач УжНУ, Оксана Сідор, провідний методист Іршавського районного будинку культури та Віктор Петровці, голова Іршавської районної організації спілки ковалів, завідувач музею-кузні «Гамора».

Відкриє семінар-практикум директор КЗ «ООМЦК» ЗОР Ганна Дрогальчук лекцією « Державна політика зі збереження нематеріальної культурної спадщини»

В рамках семінару відбудуться майстер-класи з традиційного ковальства та ткацтва, а також виступ народного фольклорного колективу БК села Лисичого (керівник Марія Коваль).

Відкриття семінару – об 11 годині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *