На Іршавщині вимагають припинити реорганізацію початкової школи села Осій

В селі Осій на Іршавщині обманом, до якого причетний сумнозвісний сільський голова Василь Турянин, хочуть провести реконструкцію старої початкової школи і облаштувати в ній приміщення для дитячого садочка (!). Про це 11 жовтня 2013 року повідомив помічник народного депутата України Валерія Чернякова, голова Іршавської районної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Мочан.

осій

Націоналіст нагадав, що до нього звернувся за допомогою у розв’язанні цієї проблеми педагогічний колектив школи.

«У зверненні вчителі просять посприяти у побудові нового дитячого дошкільного закладу в присілку Лази села Осій, бо влада вважає за потрібне відібрати половину приміщень школи та переобладнати на дошкільний заклад. Це може призвести до закриття школи, де нині навчається 44 учні, 4 класи, по 2 групи продовженого дня. Водночас, у школі відсутні нормальні умови для повноцінного навчання – немає актового залу, приміщення для технічного інвентаря, спортзалу та ігрового майданчика. Вчителі небезпідставно побоюються, що після реорганізації діти позбудуться й тих, недостатніх, умов для повноцінного навчання», – повідомив свободівець Михайло Мочан.

На звернення осійців Іршавська «Свобода» зініціювала збори сільської громади щодо питання Осійської ЗОШ І ступеня, які відбулися наступного дня за участи представників районного відділу освіти. Розмова про закриття частини навчального закладу та переобладнання на дошкільний навчальний заклад збурила громаду. «На зборах батьки звинуватили присутнього голову села Василя Турянина у неналежному виконанні службових обов’язків. Саме він, обманом, зібрав підписи осійців для будівництва нового ДНЗ і незаконно їх використав на закриття частини школи. На зборах спеціялістам районного відділу освіти було офіційно вручено звернення батьків про те, що згоду на таку реорганізацію вони не дають, а шкільну будівлю будуть відстоювати і не дадуть владі її зруйнувати», – повідомив активіст Іршавської «Свободи» Іван Букін.

осій3

Варто нагадати, що громада села Осій збурилася не вперше проти сільського голови, який демонструє зневажливе ставлення до працівників державних установ. До приниження чести й гідности громади села причетний той самий сільський голова, який раніше привласнив майно Михайлівської греко-католицької церкви, сприяв махінаціям на проміжних виборах до Закарпатської обласної ради в березні 2013 року та замішаний в инших не чистих на руку справах. Нині осійці, які допустилися помилки на виборах сільського голови, розпочали роботу про відкликання горе-обранця.

Іршавська «Свобода» вимагає від органів Прокуратури району та области дати належну оцінку діям Осійського сільського голови Василя Турянина, та припинити згубну реорганізацію старого приміщення школи. Майбутнє України – наші діти – заслуговують на новий дошкільний заклад та належні умови навчання, які також необхідно владі створити.

осій2

Нагадаємо, що до Михайла Мочана – помічника народного депутата від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерія Чернякова звернувся педагогічний колектив Осійської ЗОШ №1, що на Іршавщині. У зверненні йшлося про наміри влади побудувати новий дитячий садок у присілку Лази села Осій. Колектив зазначив, що влада вважає за потрібне відібрати у школи половину приміщень для переобладнання їх на дошкільний заклад

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.