Doc.ua запис до лікаря

На гастрономічному фестивалі в Колочаві Москаль пригощав туристів ріплянкою власного виробництва

        Вперше за останні десять років на відомий гастрономічний фестиваль ріплянки в Колочаві можна було доїхати по відремонтованій дорозі без вибоїн. Це відзначили як численні туристи, що традиційно приїжджають у Колочаву, так і господарі, у тому числі відомий меценат Станіслав Аржевітін. «Нарешті в Колочаву з Києва можна доїхати, не переживаючи за свою машину, – відзначив С.Аржевітін у своєму вітальному виступі. – Усі колочавці вдячні за це Геннадію Москалю, котрий особисто ініціював ремонт доріг і добився виділення необхідних коштів». Програма фестивалю, в якому взяли участь команди із сусідніх сіл Міжгірського й Тячівського району, включала театралізовану екскурсію по музею «Старе село», катання Колочавською вузькоколійкою, виступи творчих колективів тощо. А родзинкою свята став майстер-клас із приготування ріплянки Геннадієм Москалем.
–  На Буковині, особливо в гірських районах, також готують схожу справу, просто називають її кулеша, – зазначає голова ОДА. – Оскільки кукурудза в горах не встигає доспіти, відчувалася нестача кукурудзяного борошна, тому в нього стали додавати варену картоплю. Так і з’явилася ріплянка (на місцевій говірці ріпа – це картопля). Рецепт приготування цієї страви я запам’ятав ще з дитинства.
Власноруч виготовленою ріплянкою Г.Москаль пригостив туристів, які приїхали на фестиваль із різних куточків України й закордону. Усі виручені за пригощення кошти підуть на потреби 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, бійці якої зараз перебувають на передовій. Фестиваль ріплянки в Колочаві триває й у неділю (19.06).
ріплянка ріплянка2

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *