На дільниці в Ужгороді хотіли перебувати двоє спостерігачів від одного кандидата

На дільниці в Ужгороді хотіли перебувати двоє спостерігачів від одного кандидата

На виборчій дільниці №210762, що на площі Шандора Петефі в Ужгороді, одночасно хотіли перебувати двоє офіційних спостерігачів від кандидата на посаду міського голови Ужгорода Богдана Андріїва. Про це повідомляє спостерігачка ОПОРИ з місця події.

Випадок трапився на виборчій дільниці №210762. За інформацією спостерігачки ОПОРИ, на цій дільниці зареєструвалися двоє офіційних спостерігачів від кандидата на посаду міського голови Ужгорода Богдана Андріїва та мали наміри одночасно перебувати у приміщення дільниці.

Оскільки це заборонено Виборчим кодексом, члени ДВК попросили спостерігачів не перебувати у приміщенні дільниці одночасно.

Відтак, за інформацією представниці ОПОРИ, двоє спостерігачів від кандидата по черзі заходять у приміщення ДВК, а не перебувають там одночасно.

Відповідно до частини 8 статті 36 Виборчого кодексу на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, посадові особи відповідного територіального та регіонального представництва Центральної виборчої комісії, члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) – суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) (не більше однієї особи від одного кандидата, однієї партії (організації партії), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах (не більше ніж двох осіб від однієї громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

У разі одночасного проведення декількох видів виборів на засіданнях дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії кандидати, партії (організації партій) – суб’єкти виборчих процесів відповідних виборів, що проводяться одночасно, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій), офіційні спостерігачі.

На засіданні виборчої комісії при розгляді заяви чи скарги мають право бути присутніми заявник, суб’єкт звернення зі скаргою, суб’єкт оскарження, зацікавлені особи, зазначені у скарзі, або представник заявника, суб’єкта звернення зі скаргою, суб’єкта оскарження, зацікавленої особи, зазначеної у скарзі.

На засіданнях виборчих комісій також мають право бути присутні особи, які супроводжують осіб, зазначених у цій частині, які внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) потребують такого супроводження.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

email: zakarpattya@opora.org.ua

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

тел.: 0502309596

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *