На чийому боці воювали закарпатці у ІІ Світовій війні?

гонведиПерший заступник голови Закарпатської обласної ради, заступник голови Закарпатської обласної організації Партії регіонів Володимир Закурений заявив «Якби Фаріон та Михальчишин воювали на фронті, то мали б право змінювати написану історію. Але такого права у них немає»

Цю думку він висловив , коментуючи одну із останніх законодавчих ініціатив депутатів від ВО «Свобода» Ірини Фаріон та Юрія Михальчишина, що стосувалася терміну Велика Вітчизняна війна та його майбутнього використання  в офіційній українській історії.

–         Подібна пропозиція виглядає, як мінімум, обурливою. Як люди, які не мають ані найменшого відношення до тих подій, до пролитих рік крові та мільйонів життів,  загублених на фронтах Великої Вітчизняної, можуть говорити щось про історичну правду та справедливість? І, тим більше, заявляти, що термін Велика Вітчизняна війна провокує непорозуміння та конфлікти в українському суспільстві. Єдиним провокатором непорозумінь та конфліктів в українському суспільстві наразі виступає саме «Свобода» та її представники зі своїм викривленим баченням вітчизняної історії та намаганням збудувати політичні кар’єри ціною державної єдності, толерантності та взаєморозуміння. Якби Фаріон та Михальчишин воювали на фронті, то мали б право змінювати написану історію. Але такого права у них немає. І якщо статус народного депутата дає їм можливість писати закони, то він не дає їм права руйнувати історичну пам’ять країни та знущатися над спадком, який залишили нам наші батьки та діди. Рідний брат мого батька і мій дід воювали на фронтах Великої Вітчизняної. Дядько пожертвував своїм життям у боротьбі із фашистськими загарбниками, померши страшною, болісною смертю. Усе моє дитинство пройшло у розповідях, у спогадах про ті трагічні роки. І мене особисто ображає та обурює така поведінка наших політиків. Сподіваюся, парламентарі зуміють припинити це публічне насміхання на історією України, – заявив Володимир Закурений.

Пан Закурений також не воював на фронтах ІІ Світової війни. І очевидно тому, що народився не на Закарпатті, не знає, що більшість наших краян воювала у складі окупаційної Угорської армії на Східному фронті проти Радянського Союзу.  Для них ця війна явно не була  Великою Вітчизняною. 

Але так склалася історична доля нашого народу. Бути розділеним між людиноненависницькими режимами. Нацизм і комунізм йшли нога в ногу, розпочавши союзниками війну, змагалися у винищенні українського народу. Парадокс у тому, що один із них (нацистський режим) виявився засудженим Міжнародним трибуналом у Нюрнберзі, а інший (комуністичний) і надалі продовжував завойовувати і тероризувати європейські народи.

 


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

4 Comments

 1. що більшість наших краян воювала у складі окупаційної Угорської армії на Східному фронті проти Радянського Союзу. Для них ця війна явно не була Великою Вітчизняною.

  Автор даної статті також не знає історії тому що наші краяни як правило не воювали на східному фронті бо як вважали хортисти були не дуже благонадійні, як правило їх використовували на оборонних роботах.
  В радянській армії їх також було не багато (визволили Закарпаття від хортистів в жовтні 1944) але я зустрічав в нагордних документах 128 гв. гсд і вихідців із Закарпаття і що цікаво в графі національність стоїть дуже часто РУСИН або ЗАКАРПАТСЬКИЙ УКРАЇНЕЦЬ.

  1. Точніше було сказати не воювали, а служили на Східному фронті. Закарпатці як правило знаходилися у господарських підрозділах.

 2. Пан Закурений як державний очільник мав би знати, що закарпатські історики- науковці понад десяток років тому визначили, що на Закарпатті слід вживати Друга Cвітова війна, а не Вітчизняна. Саме закарпатці стали першими жертвами насилля і концтаборів з боку двох нелюдських режимів від 1939 року. Хіба що пан Закурений на догоду Партії регіонів утверджує постколоніальну радянську спадщину і боїться Правди, в якій йому місця з таким трактуванням історичного минулого немає. Радше консультацію отримати в УжНУ.

 3. До свободи

  не говоріть дурниць про те що на закарпатті слід вживати друга світова ніхто не говорив крім вашого друга зі Львівщини Офіцінского

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.