На базі Закарпатського ОВК пройшов тренінг з тактичної медини (ФОТО)

20-21 грудня 2014 року на базі Закарпатського обласного військового комісаріату відбувся тренінг з тактичної медицини «Знати, щоб врятувати». Навчання проводили досвідчені інструктори з тактичної медицини, які надають допомогу пораненим в зоні проведення АТО та мають досвід надання медичної допомоги у військових умовах та надзвичайних ситуаціях.

Актуальність проведення подібного заходу не викликає будь-яких сумнівів, отже керівництво Закарпатського ОВК без зайвих вагань пішло назустріч організаторам та надало для проведення занять приміщення актового залу, літніх класів, організували проживання учасників на базі обласного збірного пункту Закарпатського ОВК.

Дводенний курс з 22-х годинною програмою за адаптованим стандартом ТССС було організовано ГО медичного загону спецпризначення «Білі Берети». Участь у даному заході взяли представники Закарпатського ОВК, військовослужбовці 15 окремого гірсько-піхотного батальйону 128 окремої гірсько-піхотної бригади, медичні працівники закладів охорони здоров’я, студенти-медики вищих навчальних закладів, волонтери, учні ЗОШ з міст Київ, Черкаси, Тернопіль, Іршава, Ужгород. Загальна кількість учасників вишколу з тактичної медицини складала понад 40 учасників.

Під час занять присутні набули практичних навичок з огляду та оцінки стабільності пораненого, зупинки кровотечі, евакуації поранених з поля бою, налагодження зовнішнього дихання, проведення декомпресії, серцево-легеневої реанімації, десмургії та шинування, лікування пневмотораксу, робота з джгутами, перев’язувальним матеріалом, відновлення об’єму циркулюючої крові та роботі з внутрішньовенними катетерами.

 

Мета, яку поставили перед собою організатори тренінгу: підготовка фахівців, які б володіли знаннями та навичками у галузях надання першої домедичної допомоги, організації надання медичної допомоги у надзвичайних, екстрених ситуаціях при введені військового стану, стихійних лихах та при масових заходах; забезпечення керування в разі необхідності мобільними медичними пунктами члени яких мають знання та навички управління та координацією медичною службою на полі бою; забезпечення долікарської медичної допомоги під час масових заходів до приїзду швидкої допомоги тощо. Головна ідея полягає в тому, аби лікарі донесли і передали навички надання першої допомоги військовослужбовцям ЗСУ, волонтерам, які працюють у зоні проведення АТО, та добровольцям, які бачать себе у ролі санітарів у районі бойових дій.

 

Підготовка учасників була поділена на основні напрямки – «Тактична медицина в червоній зоні»,  «Тактична медицина в жовтій зоні» та «Тактична медицина в зеленій зоні»

«Знання та навички, які були отриманні під час тренінгу  потрібні як  в мирний час, так і в умовах бойових дій.  Ми не плануємо зупинятись – будемо проводити подібного роду заходи ще і ще», – коментує один з організаторів проведення вишколу Ерік Глеба.

Перевагою даного вишколу було те, що безкоштовно отримати знання мали можливість всі бажаючі. А враховуючі географічне розташування районів Закарпатської області, саме тут відбувається чимало стихійних лих, причиною яких є повені та снігові лавини. Через відсутність знань та послідовності дій у пересічних громадян при наданні допомоги потерпілому досить часто поранення, отримані внаслідок природніх катаклізмів, можуть закінчитися фатально.

Співорганізаторами заходу стали Управляння охорони здоров’я Закарпатської ОДА, Управління МВС України в Закарпатській області та були проведені за сприяння голови Закарпатської ОДА Василя Губаля, голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка, військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату полковника Івана Васильцюна,  підтримки Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області, Закарпатського обласного військового комісаріату, Громадської ради при УМВС України в Закарпатській області, Громадської ради при Ужгородській міській раді, Обласної благодійної організації “Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті”, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», інституту післядипломної освіти, кафедри хірургічних хвороб, рекламно-виробничої компанії InfoBox, ПП Маняк В.В, ТОВ «Хустфарм», народних депутатів України Валерія Лунченко та Валерія Пацкана.

По завершенні навчання присутні підтвердили отримані знання відповідаючи на питання інструкторів, виконували нормативи з надання того чи іншого виду долікарської допомоги, про що  отримали сертифікати учасників вишколу з тактичної медицини.

Довідка:

Тактична медицина – наймолодший розділ медицини. Перші публікації про неї з’явилися тільки в 1996 році. Лікарі досліджували причини смерті при проведенні військових операцій і зосередили увагу саме на порятунку життя пораненого. На сьогодні курс тактичної медицини є обов’язковим при підготовці багатьох армій світу.

До складу організації «Білі берети» входять медики і студенти, які на волонтерських засадах надавали медичну допомогу бійцям добровольчих загонів і Збройних сил України у зоні проведення АТО, а у тилу активно проводять заняття з усіма бажаючими.

прес-група Закарпатського ОВК

тренінг2 тренінг

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *