На Анталовецькій Поляні закарпатців радує симпатичний сніговичок (фото)

На Анталовецькій Поляні закарпатців радує симпатичний сніговичок (фото)

В той час, як в містах Закарпаття відсутній сніг – в горах його є достатньо. На Анталовецькій Поляні, яка знаходиться поряд з Ужгородом на Різдво, 25 грудня, з’явився симпатичний сніговичок.

1 січня ужгородець Павло Федака вирушив на його пошуки і знайшов…

Анталове́цька Поля́на — вершина в Українських Карпатах. Висота 968 м. Північні та північно-західні схили круті, південні та східні — більш пологі. Вкрита майже суцільними лісами (дуб, граб, бук). Тут ростуть червонокнижні види рослин — підсніжник звичайний, беладона, лілія лісова, з характерних представників фауни трапляються сови, дятли, сарни, борсуки, куниці тощо.На вершині гори і на її схилах залишилось чимало слідів бурхливого минулого Анталовецької Поляни.

При самій вершині розташована воронкоподібна западина, що утворилася внаслідок виверження давнього вулкана. Зі сходу кратера воронку оточує мальовнича група базальтових стрімчаків.
На північ від вершини на висоті 700 м розташоване Ворочівське озеро вулканічного походження.
У долині річки Уж (на північно-східній околиці села Кам’яниці) нависають над водою Ворочівські скелі (місцева назва — Скалка). Над ними на віднозі Анталовецької Поляни виросла із скелі Кам’яна Квітка — вулканічна лава зіткнулася з водою і швидко застигла, утворивши форму пуп’янка квітки.
З південного боку горба, на якому височить Невицький замок, стоїть стовп вулканічного туфу заввишки 10 метрів. На його вершині росте дерево. (Див. Стовп з вулканічного туфу 10 м).
За годину ходьби від замку (вбік вершини) біля стрімкого повороту дороги розташована кам’яна чаша, витесана з суцільного шматка андезиту. В чашу спадає вода з джерела.
Гора відома тим, що на ній розбилися два літаки. Сліди від аварії збереглися донині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *