Мукачівське кафе прикрасили світлинами угорської окупації (ФОТО)

Так оригінально – ретрофотографіями – прикрасили одне з літніх кафе в самісінькому центрі Мукачева (перед російським театром – поруч з Ратушею та пам’ятником партизанам та воїнам, що визволяли місто в 1944 році).

Але – на одній з фотографій – зображення пам’ятної медалі періоду угорської окупації 1938-1944 рр.: напис на реверсі – Munkács – megyei város, 1938 nov. (Мункач медей варош) – Мукачево – обласне місто, 1938, листопад. На зворотьньому боці цієї медалі написано Felszabadulás emlékére (фелсободулаш емлікере) – На пам’ять про визволення.

Олександр Цепурдей

окуп3 окуп окуп2

 

1 Comment

  1. Ну то й що? Це – історія. Що хотів автор сказати цим виссаним з пальця репортажем? До речі, щодо терміну “угорська окупація”: Закарпаття відійшло до Угорщини за рішенням Віденського арбітражу. Його роль і наслідки можна оцінювати по-різному, але навряд чи коректно називати це “окупацією”. І взагалі, потрібно рухатися до прийняття власної історії, а не її суб’єктивної оцінки. Інакше доведеться прибирати рвдянську, угорську, австро-угорську та ще бог знає яку символіку й артефакти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *